Virtuvė > Patarimai > Peršalimą padės įveikti...
 

Peršalimą padės įveikti tibetietiška imbiero arbata


2014 02 02 | Šaltinis: Valstietis.lt
 

Peršalimą padės įveikti tibetietiška imbiero arbata

Vienas nuostabus produktas kartais nepelnytai lieka nepastebėtas parduotuvėse, nes dauguma apie jį mažai težino. Tai puikioji imbiero šaknis. Kuo gi ji tokia vertinga?

 

Mano draugė, gyvenanti Vokietijoje, pasidalino savo patirtimi, kaip ji naudoja šią vertingą šaknį, be kurios neįsivaizduojama rytietiška virtuvė, kurią plačiai taiko ir medicina.

 

Jai (o dabar ir man) labiausiai patinka šviežias imbieras, turintis ypatingą skonį ir malonų aromatą. Imbieras buvo populiarus dar tarp carinės Rusijos virėjų. Jį naudojo, gaminant antrus patiekalus. Savo naudingomis savybėmis imbieras artimas česnakui, jis taip pat stiprina imunitetą, nugalabija kenksmingus mikrobus. Tačiau, skirtingai nei česnakas, maloniai kvepia. Šioje šaknyje yra daugybė naudingų amino rūgščių, mikroelementų, eterinių aliejų (apie 3%).

 

Indijoje imbiero galite rasti praktiškai visuose patiekaluose, kur jis sėkmingai dera su kitais prieskoniais. Draugė keliaudama po Indiją įsitikino, kad vietinį maistą, nors ir nedideliais kiekiais, kadangi mūsų skrandžiui jis neįprastai aštrus, valgyti būtina. Nes jis puikiai padeda ne tik ištverti karštį, bet ir aplinkui tvyrančioje netvarkoje gelbsti organizmą nuo daugybės įvairiausių bakterijų ir mikroorganizmų. Tame nemažas mūsų neišvaizdžiosios šaknelės indėlis – imbieras puiki priešbakterinė priemonė.

 

Japonai savo įžymioje žuvies patiekalų virtuvėje, taip pat naudoja imbierą, ypač gamindami suši. Japonijos virėjų nuomone, imbieras turi dar vieną ypatybę, – jo labai nemėgsta kirmėlės. Ir nors jūros žuvyje parazitų yra žymiai mažiau, nei upės, imbieras – tai papildoma apsauga gaminant suši iš žalios žuvies.

 

Imbieras gerina virškinimą ir padeda atsikratyti toksinų, galinčių patekti į virškinamąjį traktą. Todėl pavyzdžiui, Ajurvedoje siūloma prieš pietus suvalgyti arbatinį šaukštelį tarkuotos šviežios imbiero šaknies su šlakeliu citrinų sulčių, prieš tai viską šiek tiek pasūdžius.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

Gairės:   arbata,   peršalimas,  imbieras,  Imbireas
 
Taip pat skaitykite
Mokėjimas išvirti sultinį - svarbus kulinarinis įgūdis. Sultinį galima panaudoti labai plačiai: patiekti prie pyragėlių ar kibinų,...

Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį...

Kas lėmė tokį stulbinantį lauko kepsninių populiarumo šuolį? Pažvelkime, kas paskatino lauko grilinių populiarumo augimą Lietuvoje...

Ar jums patinka mielinės tešlos bandelės su cinamonu, varške, obuoliais, troškintais kopūstais, lašinukais ar...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (198)
Viktorija