Vaikai > Ugdymas > Saugus eismas: tegyvuoja...
 

Saugus eismas: tegyvuoja kartojimas!


2011 09 06 | Šaltinis: Eli.lt, Dreamstime nuotr.
 

Saugus eismas: tegyvuoja kartojimas!

Tam, kad vaikas kuo geriau įsimintų vieną ar kitą taisyklę, ją vertėtų dažniau pritaikyti konkrečiose situacijose.

 

Atrodytų, jūsų atžala – gudri ir nuovoki, bet vis dėlto tikrai ne visada gerai įsimena tai, ką mėginate įkalti į galvą, Pavyzdžiui, jūs jau ne kartą mokėte, kaip elgtis kelyje, bet štai ir vėl neapsidairęs žengia ant perėjos.

 

Žaidimas – svarbi patirtis

 

Vargu ar kas geriau įskiepija vaikams reikiamą informaciją nei žaidimas. Kuo mažesnis vaikas, tuo aktualesnė ši taisyklė. Net jei penkis šimtus kartų pakartosite, kad per gatvę einama degant žaliam šviesoforo signalui, mažoje galvelėje šie žodžiai gali ir neužsifiksuoti. Ir visai kas kita jei pažaisite žaidimą: namuose iš konstruktoriaus sudėliosite gatves, perėjas, jomis važiuos žaislinės mašinytės, o šaligatviais žingsniuos „pėstieji“ – pliušiniai meškiukai ir lėlės. Tokio žaidimo metu vaikas ne tik šviesoforo signalus, bet ir kelio ženklus bei vairuotojų naudojamą dešinės rankos taisyklę išmokti gali.

 

Kelių eismo taisykles galite pasikartoti ir išėję pasivaikščioti ar pakeliui į darželį. Juk vis tiek eidami kalbatės, tiesa? Mažyliui bus smagu priėjus prie perėjos atraportuoti mamai, kurie eismo dalyviai šiuo metu turi sustoti, o kurie – judėti pirmyn.

 

Išmoktą pamoką būtina ne kartą pakartoti. Ne tik kaip iškaltą sausą frazę, bet ir kaip praktiškai nuolat pritaikomą taisyklę.

 

Žmogaus smegenys sudarytos taip, kad nauja informacija visų pirma atidedama į trumpalaikę atmintį. Ten ji lieka maždaug 3 dienas. O tada arba ištrinama, arba patenka ilgalaikėn atmintin, tai yra pasiekia tą sritį, kurią mes vadiname „sukauptomis žiniomis“.

 

Idealus būdas įsiminti atrodytų maždaug taip:

 

• Mažylį supažindiname su nauja informacija („Gatvę pereiti galima tik degant žaliam šviesoforo signalui“).

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Dominykas