Namai > Šventės > Rugsėjo 1-oji: moksleivio...
 

Rugsėjo 1-oji: moksleivio horoskopas


2011 09 01 | Autorius: Mama.lt, Dreamstime nuotr.
 

Rugsėjo 1-oji: moksleivio horoskopas

Išaušo rugsėjo pirmosios rytas – rytas, daugelio mamų ir tėčių širdyse keliantis susijaudinimo virpulį. Atrodo, dar visai neseniai jūs patys žengėte į pirmą klasę. Ir, kitaip nei savo pirmąją dieną darželyje, netgi prisimenate tą tolimą rudenį, jo detales. Šiandien – ir vėl pirmas kartas. Pirmoji diena, kai jūsų atžala žengia per mokyklos slenkstį, diena, kai prasideda naujas vaikystės etapas. Koks jis bus? Taip norėtųsi bent akies krašteliu žvilgtelėti į ateitį...

Siūlome jums šiandien atidėti į šalį nerimą ir lūkesčius, pasidžiaugti diena, kuri jūsų vaiko atmintin įstrigs ilgam, ir praskleisti nežinomybės šydą: ką jūsų mokyklinukui žada žvaigždės?

Avinas. Jis turi puikiausius šansus tapti pirmūnu ir klasės pažiba. Lengvai perpras tai, ką pasakos mokytojas, domėsis naujomis temomis, jo interesų ratas labai platus. Tačiau klystate jei tikitės, kad jūsų vaikas ramiai nusėdės vienoje vietoje. Paklusti disciplinai – štai rimtas iššūkis, su kuriuo jam teks susidurti pirmomis mokslo metų dienomis. Padėkite jam, leiskite į valias išsidūkti po pamokų, ir mokyklos suolas Avinukui pasirodys tikrai minkštesnis.

Jautis. Reakcijos greičiu pasigirti negali, tačiau pradėjęs krimsti karčias mokslo šaknis skonį įsimins ilgam. Jaučiai – žmonės, kurie mokslo aukštumas paima ne įgimtais talentais, o atkakliu kasdieniu darbu. Todėl šiems vaikams reikia stabilios dienotvarkės ir mokymuisi palankių sąlygų. Pasirūpinkite, kad jis namuose turėtų tylią, ramią ir patogią vietą pamokoms pasikartoti ir namų darbams atlikti.

Dvyniai. Pamokose jis jausis kuo puikiausiai, viskas eis kaip iš pypkės – bet tik tuo atveju, jei jums sėkmingai pavyks išsklaidyti jo galvelėje nerūpestingus vasaros vėjus. Šie vaikučiai paprastai būna gabūs, jiems lengvai sekasi visi dalykai, tačiau gautos žinios gana greitai išlekia su vėjeliu. Taigi Dvynių tėveliams teks patiems sėsti su savo vaiku prie stalo ir... kartoti, kartoti, kartoti. Tik pasistenkite tai daryti taip, kad nebūtų nuobodu nei jums, nei mažajam genijui.

Vėžys. Tai, kas vyksta mokykloje, jis suvokia per savo emocijas ir pojūčius. Todėl jo pažangumas labai priklauso nuo santykių su klasės draugais ir mokytojais. Vėžio ženklo moksleivius labiausiai domina istorija, kultūra, literatūra. Tiksliukų tarp šių vaikų pasitaiko gana retai. Stebėkite, kurios temos žavi jūsų vaiką ir skatinkite jo susidomėjimą. Ir nepamirškite kaskart švelniai paklausti: kaip jis jaučiasi?

Liūtas. Tikriausiai ir darželyje jūsų vaikas buvo tikras lyderis. Liūtukai dažniausiai taip pasitiki savimi ir savo žiniomis, kad... gerokai pervertina savo jėgas. Taigi svarbi užduotis mokyklinuko Liūto tėvams: išmokykite vaiką realiai, su lašeliu savikritikos vertinti esamą padėtį ir dažniau iš tikrųjų pasistengti tam, kad išmoktų naujų dalykų, o ne tik sukurti iliuziją, kad jis tai jau senų seniausiai moka.

Mergelė. Po šiuo ženklu gimusių pirmokėlių tėvai tikriausiai mažiausiai jaudinasi dėl savo atžalos. Nes žino: jis tikrai puikiausiai pritaps prie mokyklos disciplinos, ras bendrą kalbą ir su mokytojais, ir su klasės draugais. Tai – potencialaus pirmūno ženklas. Mergelių stiprioji pusė – tikslieji ir gamtos mokslai. O meilę humanitariniams dalykams teks dar išsiugdyti.

Svarstyklės. Šie vaikai nesutverti kovoti su sunkumais, labiau linkę išsigąsti ir... kaip nors išsisukti. Tad nenustebkite, jei pirmojo kontrolinio darbo rytą jūsų mažylis staiga sunegaluos ar ims skųstis pilvo skausmais. Tiesiog stebėkite, kurioje srityje jūsų vaikui sekasi prasčiau, ir kartu su juo pamėginkite nesuprantamą mokslo painiavą paversti lengva, aiškia medžiaga. Priešingu atveju jau dabar apleisti ir Svarstyklių dėmesio nenusipelnę dalykai taps žinių juodąja skyle vyresnėse klasėse.

Skorpionas. Jis turi gabumų mokslams, bet uoliai mokysis tik tai, kas jam įdomu. Po šiuo ženklu gimę vaikai geba greitai apčiuopti juos dominančio dalyko esmę, perpranta net ir sudėtingai pateiktą medžiagą. Tačiau jiems būtina išmokti tramdyti savo emocijas. Skorpionai labiau nei bet kuris kitas ženklas savo pastabomis ir replikomis linkę trikdyti pamokos rimtį. Ir itin jautriai reaguoja į kritiką.

Šaulys. Veikiausiai mokytis jam patiks. Lengvai seksis humanitariniai mokslai. Jis taps puikiu draugu, greitai susiras bičiulių ne tik savo klasėje, bet ir visoje mokykloje. Skatinkite savo atžalos norą mokytis kol jis dar neišgaravo ir... pamokykite jį susikaupti. Nes platus interesų ratas ir įgimtas komunikabilumas neretai Šaulius atveda prie nerūpestingumo ir atsakomybės stygiaus.

Ožiaragis. Tai ramūs, protingi vaikai. Pamokose jie dažniausiai sėdi tylūs ir susimąstę, kantriai mokosi ir dirba, stropiai ruošia namų darbus. Tinkamos sąlygos mokslui – tai tyla ir ramybė, kad mažasis Ožiaragis galėtų į valias mąstyti, samprotauti. Nereikalaukite iš jo greitos reakcijos, Ožiaragių devizas – devynis kartus pamatuok, dešimtą – kirpk! Todėl verčiau paraginkite dar kartą pasikartoti mintinai išmokti užduotą eilėraštį nei apipilkite jį nauja informacija ir papildoma medžiaga.

Vandenis. Jam turėtų lengvai sektis mokslai, bet problemų gali kilti dėl to, kad mokykloje – nuobodu. Po šiuo ženklu gimę vaikai dažniausiai lenkia bendraamžius savo intelektu. Jie gabūs visiems mokslams, išsiskiria originaliu mąstymu, dažnai pasiūlo genialių idėjų, kurių jo bendramoksliai, deja, dar nelabai suvokia. Šiems vaikams mokytis labiau tiktų individuali, sustiprinta programa. Ir pasirūpinkite, kad jo knygų lentynoje kuo greičiau atsirastų išsami įdomiųjų enciklopedijų kolekcija – Vandenis jas noriai skaitinės ir vartinės ne vienerius metus.

Žuvys. Tai švelnūs svajokliai, kuriems mokykloje gali būti sunku susikaupti. Šie vaikučiai išsiskiria savo jausmingumu. Net ir stropiai žiūrėdami į vadovėlį mintimis jie gali nuklysti toli toli. Jų puiki intuicija, išlavinta vaizduotė. Paprastai žavisi daile, muzika, humanitariniais mokslais, bet nespėja su bendraamžiais ten, kur reikia tikslumo ir loginio mąstymo. Jūs turėtumėte tapti savotišku inkaru, kuris neleistų mažosioms Žuvytėms nuklysti pernelyg toli nuo savo tikslo – pavyzdžiui, atversto užduočių puslapio.


 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Jeigu apie senąsias Kūčių tradicijas šį bei tą žinome, tai apie Kalėdas, kaip taisyklė, informacijos turime mažiau, tačiau...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
kajatona