Sveikata > Šeimos sveikata > Toksinai mūsų kraujyje...
 

Toksinai mūsų kraujyje (II dalis)


2011 08 25 | Autorius: Inesa Banionytė, flickr.com nuotr.
 

Toksinai mūsų kraujyje (II dalis)

Praeitoje dalyje skaitėte apie tai, kas yra toksinai ir kokią įtaką jie turi mūsų organizmui. Taip pat aprašėme jo atsiradimo priežastis. Šioje dalyje skaitykite apie acidozę, alkalozę, naują požiūrį į sveikatą bei kaip išvengti rūgščių bei šarmų pusiausvyros sutrikimų.

 

Acidozė ir alkalozė


Žinia, jog vienais atvejais šarmų kiekis organizme tampa per mažas, o rūgščių - per didelis. Susidaro acidozė, t.y. neigiamai įkrautų anijonų - rūgščių - sankaupa organizme. Priešinga būklė, kai organizmas persotintas šarmais, vadinama alkaloze.


Pastarieji du terminai reiškia ne tik fiziologinius ir cheminius pokyčius, bet ir kvėpavimo bei šlapinimosi sutrikimus. Medikai šiuos pokyčius laiko ligomis. Tačiau, japonų profesoriaus Kacudzo Niši nuomone, šiedu reiškiniai giminingi visiems kitiems pokyčiams - temperatūrai, vėmimui, viduriavimui, karštinei ir t.t.


Mes turime suvokti ligos metu vykstančios savireguliacijos principą, kad netrukdytume gydomosioms gamtos jėgoms. Tik tuomet sugebėsime sukurti palankiausias sąlygas organizmui sveikti.


"Nė vienas sveikatos išsaugojimo metodas nebus praktiškas ir racionalus, kol nesirems "priežasties suvokimo" principu! Privalu pažinti priežastį ir tik tuomet įsiterpti į gamtos darbą, pageidautina nesikišti, o tiesiog netrukdyti ir pagal išgales padėti", - taip elgtis pataria Niši sveikatos sistema.


Jeigu ilgą laiką organizme kaupiamas pernelyg didelis rūgšties kiekis, pasireiškia tipiškos ligos: diabetas, inkstų susirgimai, gastroenteritas ir pan. Kai organizmas ilgą laiką turi per daug šarmų, ištinka skrandžio susiaurėjimas, sustingimas.

 

Naujas požiūris į sveikatą


Jei išsaugosime rūgščių ir šarmų pusiausvyrą, sveikata nesutriks. Tačiau įvykus nukrypimui į rūgšties pusę, organizmas akimoju naudojasi šarmų rezervu. Šis procesas pasireiškia temperatūra, koma, paralyžiumi, kraujingu skrepuliavimu, viduriavimu, dusuliu, kvėpavimo takų susirgimais, hematurija ir t.t.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (184)
Jokubėlis