Sveikata > Šeimos sveikata > Toksinai mūsų kraujyje (I...
 

Toksinai mūsų kraujyje (I dalis)


2011 08 24 | Autorius: Inesa Banionytė, flickr.com nuotr.
 

Toksinai mūsų kraujyje (I dalis)

Terminas "toksemija" yra kilęs iš graikiškų žodžių "toxikon" (liet. nuodai) ir "haima" (liet. kraujas) junginio. Taigi išvertus reikštų - "kraujo nuodai", arba organizmo apsinuodijimas toksinais (nuodais) užterštu krauju.

 

Toksemijos atsiradimo priežastys


Yra žinoma, jog toksemijos atsiradimo priežastys yra kelios. Pirmoji - tai natūralus organizmo darbas: mūsų organai darbuodamiesi palieka šiukšles, natūralius skilimo produktus.


Antroji priežastis - tai, kuo žmogus sąmoningai ar nesąmoningai maitina organizmą (maistas, vanduo, oras, vaistas, tabakas, alkoholis ir t.t.) ir kas negali tapti struktūriniu kūno vienetu - organizmo ląsteliena.


"Žmogaus organizmą galima būtų palyginti su didele statybos aikštele, kurioje tuo pat metu atliekami ir statybos, ir rekonstrukcijos darbai. Jame be paliovos vyksta dideli pokyčiai. Kasdien 1 proc. kraujo kūnelių žūsta ir turi atsirasti naujų. Kitaip tariant, kasdien privalo būti iš naujo sukurti 8-9 g. hemoglobino" - teigia lenkų gydytojas Julianas Aleksandrovičius.


Leukocitai vidutiniškai gyvena 8-10 dienų. Kepenų baltymas ir kraujo plazma per 10-20 dienų atsinaujina per pusę. Žmogaus odos baltymas visiškai atsinaujina maždaug per 160 dienų.


Mūsų skonio receptoriai ant liežuvio (jų, priklausomai nuo amžiaus, turime 10-20 tūkst.) gyvena ilgiausiai 10 dienų, bet paprastai atsinaujina kur kas greičiau - kas 3 valandas. Net plaukai turi ne tik nuolatos formuotis, bet dar ir augti (per metus maždaug 12 cm). Plaukai - irgi baltymas.


Be to, kraujyje kasdien susikaupia nemažas kiekis "negyvų", "atitarnavusių" ląstelių. "Negyvųjų ląstelių" liekanos bei skysti audiniai (kraujas, limfa, nesuskaitomas kiekis fermentų ir t.t.) irsta, virsta labai nuodingais ptomainais, tokiais pat, kokie susidaro pūvant lavonui.


Organizmui tenka nuolat eikvoti didžiulį kiekį energijos, kad pašalintų ptomainus. Kol organizmui pakanka energijos, atliekos deramai išvalomos.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Nojukas