Sveikata > Šeimos sveikata > Pirmoji medicinos pagalba...
 

Pirmoji medicinos pagalba pirtyje


2011 08 21 | Autorius: Vitalija Čižauskaitė, flickr.com nuotr.
 

Pirmoji medicinos pagalba pirtyje

"Pirmosios pagalbos veiksmų tikslas - išsaugoti nukentėjusiojo gyvybę, kol atvyks gydytojai"


Vizitui į pirtį reikia ruoštis laipsniškai ir nuosekliai. Tai ypač svarbu pagyvenusiems, ligotiems žmonėms, taip pat naujokams. Pagal taisykles iš pradžių reikia palįsti po šiltu dušu arba pamirkyti kojas vonioje ir tik tada eiti į kaitinimosi patalpą.


Piktnaudžiavimas kaitinimosi procedūromis gali sukelti neigiamą organizmo reakciją. Nežinodami kaitimosi taisyklių, pervertinę savo fizinius sugebėjimus, norėdami pasigirti ir neatsilikti nuo stipresnių draugų galite sukelti sau grėsmę: nualpti, imti dusti, patirti šiluminį smūgį, širdies priepuolį.


Tokiu atveju reikia laiku suteikti žmogui tinkamą pagalbą, nes jis atsiduria ant gyvybės ir mirties slenksčio.

 

Pirmoji pagalba nualpus

Alpimo simptomai: sąmonės netekimas, galvos svaigimas, odos blyškumas, pykinimas, oro stygius, silpnumas, retas pulsas ir kvėpavimas. Tokia būsena dažnai trunka maždaug 5 minutes. Priežastis - smegenų kraujotakos sutrikimas dėl staigaus kūno padėties pasikeitimo kaitinimosi patalpoje arba išeinant iš jos.

 

Veiksmai


Būtina kelis kartus giliai įkvėpti. Taip aprūpinsite smegenis deguonimi bei atkursite teisingą kraujotaką (jei alpulys ištiko jus).


Jeigu to padaryti neįmanoma, reikia nukentėjusįjį perkelti į vėsią vietą - skubiai išnešti iš kaitinimosi patalpos. Vėliau jį paguldyti ant lygaus paviršiaus (be pagalvės), pakelti kojas, kad kraujas suskubtų į širdies ir smegenų pusę. Vatos tamponą sušlapinti amoniaku bei priartinti prie šnervių.


Rankas ir kojas būtina ištrinti medicininiu spiritu ir uždėti garstyčių trauklapį ant pakaušio.


Jei po 10 minučių žmogus neatgauna sąmonės, tikriausiai tai ne paprastas nualpimas, o ligos apraiška (ištiko insultas, koma arba hipertoninė krizė). Bet kokiu atveju reikia iš karto kviesti greitąją medicinos pagalbą.

 

Pirmoji pagalba ištikus šiluminiam smūgiui

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Gabrielė