Namai > Buitis > Pirčių vantos
 

Pirčių vantos


2011 08 20 | Autorius: Vitalija Čižauskaitė, flickr.com nuotr.
 

Pirčių vantos

"Vanta - pirties valdovė"


Vanta - pagrindinė pirties atributikos dalis. Rusų tauta nuo senų laikų turi patarlių, pabrėžiančių jos vaidmenį ir svarbą. "Pirtyje vanta svarbesnė už pinigus", "Vanta pirtyje - viršininkė" ir t.t. Nuo senų laikų masažo vanta technika nepakito: tapšnojimas, vanojimas ir trynimas - viskas išliko.


Vantos gali pakeisti kempinę ir muilą, nes lapai išskiria ypatingą medžiagą, kuri nuo odos pašalina riebalus ir purvą, visam organizmui teikia gydomąjį poveikį, padeda paskirstyti pirties karštį visam kūnui, o prireikus sustiprinti jį ar, jei reikia - sumažinti.


Patyrę pirtininkai mėgsta vanotis ąžuolinėmis ir beržinėmis vantomis, o kitas naudoja tik dėl aromato ir papildomų pojūčių. Pamėginkite patys pasirinkti arba pasigaminti vantą.

 

Vantų rūšys

Bet kurią vantą sudaro įvairiausių medžių šakelės: lapinė dalis ir surišti stiebai. Vantos poveikis yra dvejopas - fizinis (tam tikras masažas) ir biologinis (biologiškai aktyvių šakelėse, lapuose ir pumpuruose susitelkusių medžiagų poveikis). Kiekviena vanta turi savo specifinių savybių.

 

Ąžuolinė vanta


Ji pasižymi priešuždegiminiu poveikiu odai, padidina jos tamprumą. Ji naudinga tiems žmonėms, kurių oda yra riebi. Ąžuolų lapai turi daug baltymų, pektinų, cukraus, rūgščių ir krakmolo, juose gausu rauginimo medžiagų.


Ąžuolo šakelių vantos skleidžia malonų kvapą, teigiamai veikia nervų sistemą, malšina galvos skausmą, dusulį, ramina širdies skausmus bei pagerina nuotaiką. Reikia nepamiršti, jog jos yra kietokos, todėl trinti nerekomenduojama, o vanoti reikia atsargiai.


Geros ąžuolinės vantos supjaustomos ir surišamos nuo liepos vidurio iki rugpjūčio vidurio. Tuo metu Rusijoje minimos dvi religinės šventės: Švč. Trejybės ir Žolinė. Jei nežinote, kada surišta vanta, pasirinkite geriausią iš siūlomų.


Vantas kruopščiai apžiūrėkite. Sausi geros ąžuolinės vantos lapai turi būti švieži ir žali, o ne geltoni, šakelės - plonos, lapai - ilgi ir karpyti. Paimkite į ranką - vanta turi būti lengva.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Kvepiantys, ryžiais, džiovintais augalais ir eteriniais aliejais pripildyti maišeliai yra dedami į spintas ir stalčius. Jie ne tik...

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Švarūs, blizgantys ir tvarkingi namai puikiai nuteikia, pakelia nuotaiką ir tarsi praskaidrina mintis, tačiau valymas vargina ir neretai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
Jason