Sveikata > Šeimos sveikata > Nesveiki mitybos įpročiai...
 

Nesveiki mitybos įpročiai (II dalis)


2013 10 27 | Autorius: Inesa Banionytė, flickr.com nuotr.
 

Nesveiki mitybos įpročiai (II dalis)

Praeitoje dalyje supažindinome jus su šiuolaikiniu maistu bei jo evoliucija nuo senų laikų. Šioje dalyje skaitykite apie ląstelieną, sėlenas bei patį didžiausią sveikatos šaltinį - gerą gydytoją.

Ląstelieną ir sėlenas

Tikiuosi, skaitytojas suprato, kokia svarbi žmogui yra ląsteliena. Ji nesuteikia kalorijų, nė kokių nors organizmui itin svarbių elementų, tačiau šis "nereikalingas" balastas žmogaus organizmui būtinas, kai jo stinga, ima kamuoti įvairūs susirgimai, kurių pradinė priežastis - vidurių užkietėjimas.

Dėl prasto žarnų praeinamumo kaip reikiant neišsivalant virškinimo traktui, susergama gastritu, kolitu, opalige, atsiranda įvairių sukietėjimų, kankina dantų ligos, nutukimas, o galiausiai formuojasi piktybiniai navikai - vėžys, sarkoma ir t.t.

400 m. pr. Kr. garsusis Hipokratas rekomendavo sėlenas, laikydamas jas geriausia priemone, valančia skrandį bei žarnyną. Yra žinomas faktas, kai Danijoje sunkmeču po Pirmojo pasaulinio karo pradėta kepti duoną iš rupaus malimo miltų, ir mirtingumas šalyje sumažėjo beveik 17 proc.

Egzistuoja daugybė šį dėsningumą patvirtinančių įdomių faktų: mūsų laikmečio ligomis, arba "civilizacijos ligomis", labai retai serga tradicijas išsaugojusių šalių gyventojai, kur maistui nenaudojami pramoniniu būdu pagaminti produktai. Pavyzdžiui, "civilizacijos susirgimai" iki karo nekamavo japonų. Bet vos tik ten pasirodė amerikiečiai, jų atneštos naujovės paskatino ir "civilizacijos ligų" atsiradimą.

Emigrantai iš Europos, Afrikos, Azijos bei Viduržemio jūros regiono Kalifornijoje arba Havajuose labai greitai, pasikeitus vos vienai kartai, perima ligas, kamuojančias vietinius gyventojus. Šias ligas nulemia gausus maistas, neteisingas, nenatūralus maisto produktų derinimas.

Visame pasaulyje garsus anglų gydytojas Burketas, atradęs limfos uždegimus sukeliančius virusus atliko tokį eksperimentą. Mokslininkas pasiūlė savanorių - 15-19 metų merginų - grupę kasdien vietoje baltos duonos maitinti rupių miltų duona, į kurią įmaišyta 14 g. sėlenų. Po 22 dienų tokios dietos išmatų kiekis padidėjo 21 proc.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

Gairės:  ląsteliena,  sėlenas
 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
Armantė