Sveikata > Šeimos sveikata > Nesveiki mitybos įpročiai...
 

Nesveiki mitybos įpročiai (I dalis)


2013 10 27 | Autorius: Inesa Banionytė, flickr.com nuotr.
 

Nesveiki mitybos įpročiai (I dalis)

"Mums duoda įpročius dangus, jie pavaduoja laimę mūs" - A. S. Puškinas
Deja! Mūsų laikais viskas priklauso nuo komercinių interesų. Net įpročius, papročius visuomenei dažniausiai primeta intensyvi reklama. Gaila, bet daugelio mokslininkų išvados neretai išplaukia iš jau egzistuojančių normų, ypač jei reikalas susijęs su gastronominiu skoniu. 

Šiuolaikinės dietos

Šiuolaikinės dietos paprastai sudarinėjamos atsižvelgiant į tris pagrindinius principus:

1. Maistas turi būti labai kaloringas, kad žmogus pasisotintų mažesniu kiekiu.
2. Jis privalo būti lengvai ir greitai pagaminamas, kadangi šiuolaikiniam žmogui nuolat stinga laiko.
3. Maistas turi žadinti apetitą ir būti lengvai ryjamas: šių laikų žmogus patiria tiek mažai džiaugsmo, be to, jam absoliučiai nebelikę laiko kramtyti.

Laikantis šitų mūsų laikų reikalavimų, mėsa, konservai, pienas, košės, duona, pusfabrikačiai, nuvalyti ir užšaldyti švieži vaisiai turi kur kas daugiau pranašumų prieš žalias, natūralias daržoves, vaisius, riešutus, saulėgrąžas, kadangi greičiau ir labiau pasotina, yra lengviau paruošiami, numalšina alkį, ir niekas jų pernelyg nekramto - juk yra minkšti, virti.

Ypač minkšta balta duona - ją lengviau kramtyti negu padžiūvusią juodą. O fasuoti (šaldyti) produktai tiesiog išstumia šviežius! Juos lengviau pagaminti! Net šviežių vaisių sultys keičiamos konservuotomis.

Toks mitybos tipas suteikia vyrui nepriklausomybę nuo moters, o moterį "išvaduoja" iš virtuvės. Tereikia išmokti atplėšti pakuotę arba atidaryti konservų skardinę.

Apie tai, kad po kelerių tokios mitybos metų užpuola ligos, nesusimąstome. Iš prigimties tvirti, stiprūs žmonės atsilaiko ilgiau už silpnesniuosius, tačiau sunkiausios tokios mitybos pasekmės užgriūva palikuonis: vaikai ima sirgti nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Pirmasis netaisyklingos mitybos požymis - vidurių užkietėjimas. Tai rimtų viso organizmo veiklos sutrikimų pradžia. 

Mitybos įpročių evoliucija

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Gabriele