Vaikai > Vaiko psichologija > Hiperaktyvus vaikas – ar...
 

Hiperaktyvus vaikas – ar tai nuosprendis?


2014 03 09 | Šaltinis: Pagal Adalin.ru, Dreamstime nuotr.
 

Hiperaktyvus vaikas – ar tai nuosprendis?

Sutikite: ramūs, tylūs, labai paklusnūs vaikai šiek tiek baugina. Iš karto norom nenorom susimąstai: kas gi ne taip? Tačiau ar normalu, jei vaikas 24 valandas per parą – tikras energijos kamuoliukas? Ir kur gi ta stebuklinga riba tarp normos ir to, kas jau per daug?

 

Aktyvus vaikas – puiku. Visų pirma, tai reiškia, kad mažylis sveikas (juk ligoniukas nesikarsto sofos atkalte!). Antra, tai parodo, kad jo tėvai elgiasi adekvačiai ir neperspaudžia su auklėjimu, etiketu ir visais kitais kartais vaikų psichiką žalojančiais reikalavimais. Vaikas bėgioja ir šokinėja, laužo ir klijuoja, išardo ir surenka, griauna ir stato, taip pat kartais mušasi, pasikandžioja, šoka, dainuoja, rėkauja – ir viskas bemaž vienu metu!

 

Ir vis dėlto kodėl neurologai vaikų hiperaktyvumą vadina patologija ir netgi taikosi skirti mažyliui raminamųjų preparatų? Pasirodo, hiperaktyvumas – tai visai ne tas pats, kas tiesiog judrumas.

 

Ar jūsų vaikas hiperaktyvus?

 

Atlikite šį mini testą ir sužinosite, ar jūsų judrus mažylis – sveikai aktyvus, ar, deja, hiperaktyvus. Testas panašus į žaidimą „surask 5 skirtumus“.

 

Aktyvus vaikas:

 

• Didesnę dienos dalį nesėdi vienoje vietoje, judriuosius žaidimus žaidžia su didesniu entuziazmu nei pasyviuosius (dėlionės, konstruktoriai), tačiau jei susidomi ramesne veikla – gali įsitraukti ilgam: ir knygelę vartys nuo pradžios iki galo, ir jo amžių atitinkančią dėlionę surinks.

 

• Daug ir greitai kalba, užduoda begalybę klausimų.

 

• Miego ir virškinimo sutrikimai jam – veikiau išimtis nei norma.

 

• Jis aktyvus ne visur. Pavyzdžiui, nenustygsta vietoje būdamas namuose, bet svečiuose ar prie nepažįstamų žmonių sėdi tylus ir ramus.

 

• Mažylis neagresyvus. Atsitiktinai, arba įsiplieskus konfliktui, gali susigrumti su bendraamžiais, tačiau pats retai kada provokuoja konfliktus.

 

Hiperaktyvus vaikas:

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Kuklumas žmogų, žinoma, puošia, tačiau perdėtas drovumas, nepasitikėjimas savimi ir net užsisklendimas dažnai trukdo. Droviems...

Maždaug penkerių metukų dar nesulaukusius mažylius auginantys tėveliai puikiai žino, kas yra vaiko susierzinimas ir isterijos priepuoliai......

Suprantama, kad anksčiau ar vėliau vaiko gyvenime prasideda etapas, kai atžala pradeda maištauti, reikalauti laisvės, teisių ir pan.,...

Jausmus pažinti dažnai būna sunku ir suaugusiems, ką jau kalbėti apie vaikus. Juk pirmuosius jausmus jie patiria nė nežinodami, kaip juos...

Rašyti komentarą

 
workie
2013-05-27 22:51:32
Kaip dažnai jūs nusiviliate kai vaikai neatlieka jiems paskirtų darbų, tokių kaip: -Išnešti šiukšles -Susitvarkyti kambarį -Paruošti namų darbus -Nupjauti žolę -Grįžti namo __ val. iki __val. ir t.t. ? Turime sprendimą! Užsukite www . workie . lt arba www . facebook . com / workie . mokus !
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
kajatona