Sveikata > Šeimos sveikata > Vasara – laikas, kai...
 

Vasara – laikas, kai tinsta kojos


2011 07 21 | Šaltinis: Horo.lt, Dreamstime nuotr.
 

Vasara – laikas, kai tinsta kojos

Kuo oras karštesnis, tuo labiau veržia batai. Merfio dėsnis? Anaiptol!

 

Vasarą kojų tinimai vargina net ir jokiomis sveikatos problemomis nesiskundžiančius žmones. Truputėlis viršsvorio, kiek per daug sūrių patiekalų – štai jums ir vakarinis kojų sunkumas. Kaip jį nugalėti?

 

Žolelių vonia

 

Sumaišykite lygiomis dalimis ramunėles, mėtas ir beržų lapus. 100 g mišinio užpilkite 1 l vandens, palaikykite 1 valandą. Tada įpilkite karšto vandens – kad vonelė taptų maloniai šilta, - ir mirkykite kojas 10 minučių.

 

Druskos vonia

 

Į vonelę galima įpilti jūros druskos. Ji padeda įveikti kojų tinimą, atsipalaiduoti. 5-10 minučių pamirkykite kojas vėsaus vandens vonelėje su druska, o tada žnaibymu pamasažuokite patinusias vietas iš apačios į viršų.

 

Vonelės nuvargusioms kojoms

 

Pasirinkite, kokios norėtumėte šiandien:

• 100 g kadagio uogų 1 litrui vandens;

• 1 šaukštas garstyčių miltelių 1 litrui vandens;

• 2 arbatiniai šaukšteliai geriamosios sodos 1 litrui vandens;

 

Ledo masažas

 

Pasiimkite iš šaldymo kameros saują ledukų, sudėkite juos į keliais sluoksniais perlenktą marlės gabalėlį, suimkite kraštus, kad gautumėte ryšelį, ir masažuokite pėdas, blauzdas sukamaisiais judesiais.

 

Kojų mankšta

 

• Dešinę pėdą užkelkite ant kairiosios. Palankstykite tokioje padėtyje pėdos pirštus aukštyn-žemyn. Tada atlikite tą patį pratimą sukeitę pėdas vietomis.

• Pasistiebkite ir pastovėkite taip keletą sekundžių. Tada, vis dar pasistiebusi, pašokinėkite 5-10 kartų.

• Atsisėskite ant kėdės, kilstelėkite kojas ir pasukiokite pėdas prieš laikrodžio rodyklę ir laikrodžio rodyklės kryptimi.
 


 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
urte