Namai > Augintiniai > Taip gydo naminiai gyvūnai
 

Taip gydo naminiai gyvūnai


2011 07 07 | Autorius: parengė Laura Barzdaitienė
 

Taip gydo naminiai gyvūnai

Šiandien daugybė mokslinių tyrimų tik patvirtina tai, apie ką žinota dar Hipokrato laikais: naminiai gyvūnai gydo įvairias ligas.

 

Pateikiame 30 įdomiausių ir naudingiausių faktų apie tai, kaip naminiai gyvūnai padeda įveikti ligas, pagerina namų mikroklimatą ir jūsų emocinę būklę.

 

1. Tyrimais nustatyta, jog naminiai gyvūnėliai ugdo vaikų socialinius įgūdžius bei skatina bendrauti dėl psichinių ar psichologinių problemų nuo aplinkinių atsiribojusius žmones. Tiesa, tam, kad gyvūnas taptų ne tik kompanionu ir bičiuliu, bet dar ir gydytoju, jis turi būti specialiai apmokytas. Terapiniais tikslais laikomi keturkojai neturėtų būti agresyvūs, jų pačių sveikata – tvirta, charakteris – stabilus.

 

2. Naminių gyvūnų terapija efektyviausiai gelbsti gydant depresiją, autizmą, galvos smegenų pažeidimus, priklausomybės ligas ir agresijos protrūkius. Be to, gyvūnai padeda įveikti baimės, nerimo priepuolius.

 

3. Naminiai gyvūnai vaikams padeda įveikti įvairiausias psichologines ir bendravimo problemas, o paaugliams – nugalėti agresiją.

 

4. Mokslininkai pastebėjo, kad vakai, kurių namuose nuo jų kūdikystės auga bent vienas keturkojis, išsiskiria iš bendraamžių stipresniu imunitetu, stabilesne psichika, rečiau serga alerginėmis ligomis ir astma.

 

Šunys

 

5. Kadangi šunys – bene populiariausi naminiai gyvūnai pasaulyje, jų gydomasis efektas yra labiausiai ištyrinėtas. Dar senovės Kinijoje specialiai augindavo šunis kareivių gydymui. Šunys užlaižydavo sužeistų karių žaizdas – jų seilėse esantys antiseptikai (licozinas) užkirsdavo kelią infekcijai. Būtent dėl jų ant šuns kūno esančios žaizdos užgyja itin greitai – nuovokūs keturkojai savo žaizdas kruopščiai išsilaižo.

 

6. Kiekvienas šunų mylėtojas žino, kad šuo akimirksniu suranda ir savo šeimininko žaizdas bei puola jas laižyti. Ir, be abejo, tai paspartina žaizdų gijimą.

 

7. Šunys paspartina gijimą ir reabilitaciją po sunkių operacijų, skatina psichikos ligonių socializaciją, padidina pagyvenusiųjų žmonių pažintines funkcijas.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Šunelio pasirinkimas - atsakingas procesas, ypač, jeigu tai pirmasis jūsų augintinis arba šeimoje auga vaikai. Kiekvienas tinkamai...

Jeigu jaučiatės prislėgti, neturite jėgų ir sveikatos – pabendraukite su gyvūnais! Jie padeda įveikti tiek fizinį, tiek dvasinį...

Pulmonologai sako, kad kai kalbame apie pasyvų rūkymą – kvėpavimą tabako dūmais užterštu oru – labiausiai pažeidžiamos...

Kol sporto klubai sudarinėja gardžias dietas šeimininkams, Lietuvos šunų mylėtojai nusitaikė į naują, bene tobulą meniu jų...

Rašyti komentarą

 
Fausta
2017-05-29 15:01:56
Man gyvūnai suteikia tokios ramybės. Labai gerai veikia po sunkios dienos, kai prie tavęs prisiglaudžia šiltas pūkų kamuoliukas. Visą stresą kaip su ranka nuima.
laima
2012-10-26 21:46:24
kadangi turim 2 kates tai tikrai ne karta kai buvo taip negera su sirdim tai tikrai taip ikyriai lindo butent ant sirdies atsigule ir tikrai pagerejo
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (210)
Viktorija Marija