Namai > Šventės > Gimtadienio vakarėlis:...
 

Gimtadienio vakarėlis: sukanka dveji


2011 07 05 | Autorius: L.Barzdaitienė, Dreamstime nuotr.
 

Gimtadienio vakarėlis: sukanka dveji

Dvejų metų gimtadienis mažyliui dažniausiai tampa pirmąja švente, kuri švenčiama su kitais vaikais. Tai – jau tikrasis gimtadienis, koks veikiausiai bus švenčiamas artimiausius 5-6 metus. Ir vis dėlto šiek tiek mažesnis, ramesnis.

 

Koks turėtų būti dvejų metukų sulaukusio vaiko gimtadienis, kad būtų linksma ir tėvams, ir pačiam sukaktuvininkui?

 

Tėvams visų pirma vertėtų įsidėmėti: tokio amžiaus vaikas jau geba nuoširdžiai žaisti ir linksmintis, bet dar tikrai neturi ypatingų vilčių ir lūkesčių gimtadienio proga, visa, kas jam rūpi – tai džiaugsmas čia ir dabar. O jį tokio amžiaus mažyliui suteikia dėmesys, spalvos, paprasti pokštai ir staigmenos. Tad neskubėkite nertis iš kailio ir išlaidauti. Paprastas balionėlis sukaktuvininką tikriausiai domins labiau nei prabangiausias trijų aukštų mašinėlių garažas.

 

Linksmintis ar prižiūrėti?

 

Dvimetis iš pirmo žvilgsnio – jau aktyvus ir bendraujantis. Tačiau per akimirką viskas gali pasikeisti: čia jam reikia dūkimo ir aktyvios veiklos, čia – šilto mamos glėbio ar tvirtų tėčio pečių, ant kurių galima pailsėti ir apžvelgti šventės vietą iš viršaus. Kol kas būrys bendraamžių jam kels daugiau nuovargio nei džiaugsmo, tad svečių sąrašas neturėtų būti pernelyg ilgas. Paprasčiausia formulė, leidžianti pasikviesti optimalų kiekį svečių – mažylio amžius + 1. Taigi antrajam gimtadieniui – ne daugiau kaip 3 bendraamžiai.

 

Net ir šie keli vaikai netruks susipešti, nepasidalins žaislų, gali vienas kitą užgauti, įkąsti. Tai – normalus tokio amžiaus vaikų elgesys, tad jiems žaidžiant būtina nuolat prižiūrėti ir pasirūpinti, kad vis įsiplieskiantys konfliktai būtų laiku užgesinti ir mažylių dėmesys būtų nukreiptas pozityvia linkme.

 

Tinkamas laikas

 

Gimtadienio laiką derinkite prie savo vaiko ir svečių dienos režimo. Neplanuokite šventės popietinio pogulio metu ar pernelyg vėlai vakare – ir sukaktuvininkas, ir svečiai bus pikti, suirzę.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Seniau tik su močiutėmis siejami rankdarbiai vėl įgauna populiarumą - daugelis jaunų merginų ir moterų atranda, ima vertinti bei...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (168)
Samanta