Namai > Buitis > Natūralios vilnos...
 

Natūralios vilnos pataluose miegas saldesnis ir sveikesnis


2011 06 13 | Autorius: Rūta Klišytė
 

Natūralios vilnos pataluose miegas saldesnis ir sveikesnis

Kad taptumėme žmonėms, turėjome paaukoti žvėries kailį ir deramai apsirengti. Tačiau savo kelyje patyrę ir šalta, ir šilta, pagaliau supratome, kad natūralios vilnos apdangalų niekas nepakeis.


Ne šiaip sau antikos herojai trenkėsi į pasaulio kraštą aukso vilnos parsivežti. Senovės graikai šventai tikėjo, kad prisiglaudusios prie stebuklingo avino kailio moterys tampa vaisingos.


Legendoje apie aukso vilną yra tiesos grūdas: natūrali vilna saugo sveikatą ir sugrąžina prarastą. Tai, kas mūsų protėvių buvo atrasta patirties dėka, nūnai patvirtinta mokslinių tyrimų.


Išties auksinės šiuolaikiško natūralaus vilnonio audinio savybės daro šį ypač tinkamu ir patalynei, ir drabužiams.


Joks audinys nesušildys taip jaukiai, neįkyriai bei ilgam kaip vilnonis! Šis puikiai palaiko pastovią kūno temperatūrą, yra purus, pralaidus orui ir gerai ventiliuojasi. Todėl ir po tankios vilnos antklode mūsų oda kvėpuoja. Vilnoniai patalynė ir drabužiai leidžia suprakaitavusiam kūnui vėsti pamažėle ir taip apsaugo mus ir nuo perkaitimo, ir nuo peršalimo.


Vilna pasižymi unikalia savybe sugerti bei išgarinti drėgmę pati išlikdama sausa. Esant 100% oro drėgmei vilna sugeria net iki 40 % drėgmės. Jos paviršius atstumia vandenį: šio lašeliai nepajėgia prasiskverbti pro kutikulės (vilnos plaukelių paviršinio darinio) mikroporas.


Natūralios vilnos audinys jums padės:
- šaltą žiemą ar šaltam kambary - sušilti bei išlaikyti šilumą,
- karštą vasarą – neperkaisti ir neprakaituoti,
- esant drėgnam orui – išlikti sausam bei maloniai įšilusiam.


Vilna ne tik saugo nuo nepalankaus oro, bet ir įkrečia sveikatos! Vilnos pluoštas švelniai masažuoja odą: šio natūralus mikromasažo poveikis panašus į akupunktūros: skatina kraujotaką bei gijimą. Tai ypač aktualu, jei sveikstate po ligos, turite kraujotakos sutrikimų, skundžiatės sąnariais, artritu ar nugaros skausmais.


Vilna - itin higieniška. Vilnonė patalynė nekaupia nešvarumų, prie jos nelimpa purvas ir dulkės. Lanolino riebalai, kuriais natūraliai sutepti vilnos plaukeliai, neleidžia prasiskverbti purvui, o be purvo bakterijoms – ne gyvenimas. Nuo audinio paviršiaus dulkes lengva nupurtyti ar nušukuoti.


Vilna pelnytai vadinama mūsų antrąją oda. Mat yra tokia pat natūrali kaip mūsų oda ar plaukai, turi tokių pat medžiagų – proteinų ir kerotinų. Ji vienintelė iš natūralių pluoštų palaiko pastovią kūno temperatūrą, taigi ir šildo ir vėsina, neleidžia mums nei peršalti, nei perkaisti.


Populiariausia vilna yra avių. Ėriukų vilna yra pirmojo kirpimo, ypač minkšta ir švelni. Aukščiausios kokybės laikoma merinosų vilna, gaunama iš Australijos bei Naujosios Zelandijos merinosų veislės avių. Viena tokia avis per metus užaugina 10 kg vilnos. Šios plaukeliai ypač elastingi, taigi audinys iš jos pasižymi tamprumu bei ilgaamžiškumu.

 

Natūralios vilnos pluošto patalynė

Lovoje praleidžiame trečdalį gyvenimo. Ar šio kokybė mums nesvarbi? Saldus, gilus, pakankamas miegas šiuolaikiniam žmogui – panacėja nuo streso ir ligų. Užtikrindama komfortą natūralios vilnos patalynė apsaugo ir nuo nemigos: neperkaistam, nešąlam, taigi mažiau vartomės ir saldžiau miegam.


Miegodami išgariname iki litro vandens, o vilnonė patalynė sugeria drėgmę mums nė nejuntant, pati išlikdama sausa.


Kūdikių lopšius senovėje išklodavo avikailiu. Šie raivydavosi nuogutėliai, mat tarp kūno ir vilnos susidaranti oro pagalvė apsaugo jautrią kūdikio odą nuo perkaitimo, iššutimo ir išsausėjimo. Nūnai neišnešiotus mažylius šildo vilnonės kojinaitės bei kumštinės pirštinaitės.Ypač švelni ir plona merinosų vilna (plaukelio storis - 0,002 mm) tinka apatiniams mažylių drabužėliams siūdinti.


Gydomosios vilnos savybės nūnai papildomos kitomis, taip pat natūraliomis. Alijošiaus ekstrakto prisotinti vilnoniai paklotai ypač tinkami gulintiems ligoniams: šildo, sugeria drėgmę, nesivelia, neišsiduobia, Tokia patalynė apsaugo nuo infekcijos plitimo, malšina uždegimą ir skausmą. Gydantis yra ir vadinamasis “super wash” vilnos audinys. Tankiai suaustas, elastingas paklotas iš tokio audinio puikiai tinka padeda išvengti pragulų.


Vilnonė patalynė nūnai - ne tik ne tik mada ir prestižas. Tai sveikata ir komfortas - to neužtikrins joks kitas audinys!

 

Pasenę prietarai, nelimpantys prie “Aurum Lana” gaminių

 

Vilna graužia odą

Tik ne minkšta, puri, švelni, išgauta modernia technologija! Ar jūsų plaukai ( tai irgi vilna!) graužia veido, galvos odą? Galite drąsiai miegoti natūralios vilnos pataluose be jokių užvalkalų. Jautruoliams švelniausia – kašmyro vilna, nedirginanti net jautriausios odos.

 

Vilna greitai susidėvi ir praranda išvaizdą

Netiesa: tai ne močiutės mezginys, ilgainiui linkęs trauktis, veltis bei mėgstamas kandžių! Šiuolaikiškas natūralios vilnos audinys yra ilgaamžis, elastingas, nesivelia, puikiai išlaiko formą, spalvą bei visas gydomąsias savybes.

 

Vilną keblu prižiūrėti

Atvirkščiai - jos nereikia taip dažnai skalbti! Gaminį pakanka kas savaitę išpurtyti bei išvėdinti lauke. Skalbimas (specialia vilnos programa bei priemonėmis) ar cheminis valymas pageidautinas kartą du per metus. Galima skalbti ir rankomis, tačiau tik drungnam vandeny su vilnai skirtom skalbimo priemonėm. Nedžiovinti karštai ar atviros saulės spinduliuose, nelaidyti.

 

 

Vilna netinka sergantiems astma bei alergiškiems žmonėms

Tai - prietaras: natūralios vilnos patalynėje nesiveisia namų erkutės, kurios dažniausiai ir alergizuoja. Be to, vilna gerai ventiliuojasi, yra itin higieniška: praleidžia orą, bet ne nešvarumus. Ji nepartina tik tiems, kurie alergiški būtent vilnai: tai patikrinama atilikus specialų mėginį.

 

Vilna yra brangu

Tiesa tik ta, kad ateityje vilna brangs. Tačiau kiekvienas rasite gaminį už tinkamą kainą. Šios - įvairios, o vilnos savybės išlieka tokios pat! Kaina priklauso nuo gaminio kokybės, vilnos tankio bei rūšies. Jeigu plaukas nukirptas trumpiau, o suausta tankiau, tokiai antklodei reikia daugiau vilnos, todėl ir kaina kita. Kai kurių gyvūnų vilna nėra kerpama, o iššukuojama – tai irgi atsiliepia gaminio kainai.

 


UAB „Aurum Lana“ siūlo platų vilnonės patalynės, taip pat vaikiškos, asortimentą tik iš aukščiausios rūšies Australijos merinosų ir Europos avių, kupranugarių bei alpakų vilnos: antklodes, pledus, pagalves, paklodes, čiužinius, o taip pat drabužius ir kitus vilnonius gaminius.


Gaminiai pažymėti WOOLMARK prekės ženklu. Šis garantuoja, kad aukštos kokybės gaminys yra grynavilnis, 1 kvadratiniame metre audinio yra ne mažiau kaip 500 gramų vilnos. Visi gaminiai atitinka EN ISO 9001:2000 ir CE sertifikatų reikalavimus, keliamus avies vilnos produkcijos gamybai ir prekybai. Kiti sertifikatai liudija šių tinkamumą, sergantiems reumatinėmis sąnarių, inkstų, šlapimo pūslės, stuburo ligomis, turintiems kraujotakos sutrikimų, kenčiantiems nuo raumenų uždegimų, o taip pat tinkamumą mažamečiams vaikams.

 

www.aurumlana.lt

 

 

 

 


 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (198)
Akvilė