Sveikata > Šeimos sveikata > Trys esminiai skaičiai...
 

Trys esminiai skaičiai apie saulės kremus


2011 06 13 | Autorius: Nerius Pleškys, Šeimos vaistinė
 

Trys esminiai skaičiai apie saulės kremus

„Šeimos vaistinė“ pastebi, didėjant apsaugos nuo saulės poreikiui, daugėja ir besipainiojančių, kaip tinkamai naudotis apsauginėmis priemonėmis.


Ką reiškia SPF skaičius? Kiek laiko galima būti saulėje, pasitepus apsauginiu kremu? Kiek kremo reikia tepti ant odos? – Remiantis „Šeimos vaistinės“ specialistų patirtimi visoje Lietuvoje, tai yra trys skaičiai, lemiantys apsaugos nuo saulės efektyvumą ir veiksmingumą. Tuo pačiu – tai faktai, labiausiai apipinti klaidingais mitais ir įvairiausiais skaičiavimais.


SPF
Viešojoje erdvėje nesunkiai galima aptikti informacijos ir formulių, kas yra SPF ir ką jis reiškia. Vienur teigiama, kad apsaugos nuo saulės veiksnys (angl. SPF – Sun Protection Factor) nurodo, kiek laiko galima būti saulėje ir daugina jį iš 10 minučių, kiti siūlo šį skaičių dauginti iš 20. Tad jei vieni rekomenduoja saugiai mėgautis saule apie 150 min (kai SPF = 15), remiantis kitu skaičiavimu saulė neturėtų daryti žalos net 5 valandas.


Nepaisant pateikiamų formulių, būtina suvokti, kad negali būti visiems vienodą poveikį turinčio kremo. Kiekvieno mūsų odos tipas skiriasi, saulės spinduliuotės intensyvumas skirtingu paros metu taip pat yra kintantis, todėl tik mes patys, vertindami savo odos jautrumą, galime numatyti, kiek laiko galime būti saulėje.


Apsaugos nuo saulės veiksnys yra neapsaugotą odą ir kremu apsaugotą odą pasiekiančių spindulių santykis. Tai yra, jei kremo SPF yra 2, vadinasi, jūsų odą ištepus kremu pasieks du kartus mažiau spindulių, arba 50%.
Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad kuo didesnis priemonės SPF, tuo mažesnis papildomas veiksmingumas.
Pavyzdžiui, jei SPF 20 kremas praleidžia 20 kartų mažiau spinduliuotės, vadinasi jis sulaiko net 95% UVB spindulių. O SPF 30 bus efektyvesnis tik 1,6 % ir sulaikys 96,6% spindulių. 50 SPF kremas sulaiko 98 % UVB spindulių. Ne veltui Europos Komisija priemones, kurių SPF viršija 60 SPF ribą, rekomenduoja žymėti 50+, kadangi papildomas apsauginis poveikis yra nykstamai mažas. Tai yra, spektrometro ir bandymų su savanoriais pagalba atliekant matavimus neįmanoma tiksliai nustatyti pastebimo apsaugos veiksnio, todėl jis būtų vartojamas tik rinkodaros tikslais.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (238)
Simukas