Sveikata > Šeimos sveikata > Karščiai: kaip juos...
 

Karščiai: kaip juos lengviau ištverti?


2011 06 09 | Autorius: Klaipėdos m. sveikatos biuras
 

Karščiai: kaip juos lengviau ištverti?

Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras kartu su Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnyba informuoja: sinoptikai prognozuoja, kad artimiausiomis dienomis išsilaikys karštis, todėl poilsiautojai raginami nepadauginti saulės vonių. Įdėmiai perskaitę pateiktą informaciją, būsite per vieną žingsnį nuo nelaimės.

 

KARŠTĄ VASAROS DIENĄ PRISIMINKITE:
1.Stenkitės riboti fizinį aktyvumą ir būti kuo trumpiau saulėje nuo 11 iki 15 val.
2.Dėvėkite galvos apdangalus, plonus medvilninius ar lininius rūbus, kurie uždengtų kuo didesnį kūno plotą.
3.Tepkite odą apsauginiu kremu ar losjonu likus mažiausiai pusei valandos iki einant į saulę ir reguliariai būnant joje.
4.Nepamirškite apsaugoti akis nuo žalingo saulės spindulių poveikio, nešiokite sulės akinius.
5.Visuomet turėkite su savimi buteliuką vandens, geriausia negazuoto.
6.Jei jaučiate bent menkiausius saules smūgio arba šilumos smūgio simptomus nedelsiant eikite į pavėsį ir užsidėkite drėgną, vėsų rankšluostį. Jei savijauta prastėja, būdinai kreipkitės gydymo įstaigą.
7.Nevartokite alkoholio, nes alkoholis skatina skysčių išsiskyrimą iš organizmo, plečia kraujagysles, dėl to padidėja kraujospūdis, apsunkinamas širdies darbas.

 

SAULĖS SMŪGIS IR ŠILUMOS SMŪGIS. KAS TAI?

Šilumos smūgis, tai būklė, kai dėl aukštos temperatūros net nebūnant saulėje sutrinka termoreguliacija (temperatūros reguliavimas) organizme ir žmogus perkaista.
Saulės smūgis ištinka žmogų šį veikiant tiesioginiais saulės spinduliais. Saulės spinduliai, kaitinantys nepridengtą galvą ir sprandą, dirgina galvos smegenų dangalus, todėl padidėja smegenų temperatūra ir sutrinka jų funkcija. Simptomai tiek šilumos smūgio, tiek saulės smūgio yra panašūs: pakilusi temperatūra, galvos skausmas, silpnumas, padažnėjęs pulsas, sutrikusi pusiausvyra, mirgėjimas akyse, sąmonės netekimas. Esant saulės smūgiui žmogus gali išbalti, gali prasidėti prakaitavimas.

 

Kaip elgtis?
* Bet kuriuo atveju pirmiausia reikėtų nukentėjusįjį išvesti į vėsesnę patalpą, pavėsį, jei buvo saulėje, atsagstyti, atlaisvinti drabužius.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Kir