Pagrindinis > Testas: Vilna – sveikatos...
 

Testas: Vilna – sveikatos ir stiprybės simbolis


2011 06 07 | Autorius: Mama.lt
 

Jau nuo seno žmonės vilną vertino kaip nepamainomą sveiko miego atributą. Kuo vilnoniai gaminiai ypatingi? Artėjant vasarai visų pirma akys krypsta į šių gaminių gebėjimą sugerti prakaitą. Pavyzdžiui, vilnonė patalynė praleidžia net 86 procentus oro, todėl ir vasarą, ir žiemą kūno temperatūra nesikeičia, besiilsintis žmogus nesukaista, tačiau ir nesušąla. Vilna net septynis kartus geriau nei iš tradicinių medžiagų pasiūta patalynė sugeria ir išgarina prakaitą. Ji pati prisitaiko prie temperatūros pokyčių. Jei yra karšta, vilnos plaukeliai patys pasišiaušia ir išleidžia orą, kai temperatūra nukrenta – plaukeliai ir vėl sugula bei sulaiko šilumą.

 

Dėl tų pačių vilnos savybių patalynėje negyvena dulkių erkė ir kitokie mikroorganizmai. Maža to, lengvai kutenantys vilnos plaukeliai gerina ląstelių aprūpinimą krauju.


Tad nieko neturėtų stebinti ir tai, jog karštą vasaros naktį tikru išsigelbėjimu tampa vilnonė patalynė. Tradicinė patalynė, kurios užpildas yra puikios izoliacinės medžiagos - plunksnos, pūkai arba vata, nepraleidžia oro, kaupia dulkes. Tokie patalai prastai praleidžia orą, todėl mes prakaituojame, peršylame, neišsimiegame. Pažiūrėkite į kalniečius, kurie žiemą ir vasarą sėdi ant kelmelio priešais namą su vilnonėm kelnėm, vilnone liemene, vilnone kepure, ir niekada neperkaista.


Taip yra todėl, kad vilna puikiai praleidžia orą, neizoliuoja mūsų kūno, leidžia lengvai kvėpuoti visam kūnui, ir mes neprakaituojame.

 

 

Laiko ir pirkėjų patikrinti patalai

Šiltuoju metu parduotuvėse „Flokati“ galima įsigyti lengvų vasarinių antklodžių vaikams. Jos pagamintos iš vieno sluoksnio, todėl karštomis vasaros naktimis vaikai puikiai išsimiegos, pabus žvalūs ir pailsėję.


Žaliava vilnos audiniui – neapdirbta vilna – gaunama iš Australijos, Naujosios Zelandijos – avių vilna. Kupranugario vilna – iš Afrikos, lamų, alpakų ir kašmyro – iš Pietų Amerikos. Vilna apdirbama ir audinys audžiamas Italijoje, jau daug metų garsėjančioje kaip vilnos tekstilės pramonės centru.


Artėjančiam šiltajam metų sezonui galime pasiūlyti ne tik įprastas avių, kupranugario, kašmyro vilnos vasarines antklodes, bet ir keletą naujienų. Pirmoji - antklodė „Pieva“ lengvai virstanti pagalve. Antklodė „Pieva“ypač tinkama šiltuoju metų laiku – ji lengva, užima nedaug vietos. Todėl puikiai tiks visoms vasaros iškyloms – ir prie vandens, ir į sodą.


Antklodė „Pavasaris“ siuvama iš dviejų skirtingų audinių: viena antklodės pusė iš australietiškos vilnos audinio, kita – iš ypač švelnaus ir prabangaus trikotažo. Pastarajame audinyje naudojama minkštoji medžiaga „Lenpur“. Ji ypač tvirta ir maloni, nes jos sudėtyje yra natūralaus viskozės pluošto. Pagrindinė prabangaus audinio žaliava yra medžio celiuliozė.

 

 

Praktiški ir malonūs drabužiai

Iš kokybiško audinio, pažymėto švarios gyvos vilnos ženkleliu "Woolmark", UAB „FLOKATI“ siuva tikrai platų vilnos gaminių asortimentą.
Vilnos patalynė siuvama iš skirtingų vilnos rūšių audinių. Žieminės, vasarinės, universalios (tinkančios visiems metų laikams) vienspalvės, margintos ir spalvotos antklodės siuvamos ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, kūdikiams. Įvairiausių dydžių pagalvės, skirtingų storių paklotai - miegodami vilnonėje patalynėje jausimės patogiai, prabusime žvalūs ir pailsėję.


Šią žiemą mūsų pirkėjams jau galėjome pasiūlyti ne tik vilnones kojines, bet ir vilnones pirštines bei kepures. Taip pat siuvame ir šiltus vilnonius rūbus – chalatus, liemenes, švarkus.


Vilnos gaminiai yra ne tik praktiški, bet ir itin malonūs. Minkštučiai chalatai ir liemenės vėsiais vakarais suteiks jaukumo.

Šiuos gaminius lengva prižiūrėti - nuo nešvarumų juos apsaugo lanolinas, atstumiantis purvą ir neleidžiantis jam įsigerti į audinį. Be to, jie visuomet išlieka švelnūs, minkšti, bet tuo pačiu ir tvirti.

 

 

Patiems mažiausiems

„FLOKATI“ labai rūpi ir mažieji mūsų klientai - žaismingos vilnonės antklodės, paklotėliai į lovytę, miegmaišiai į vežimą. Siuvame ir šiltus, švelnius vaikiškus vilnonius chalatus, liemenes. batukai kūdikiams. Žiemą kūdikiams ir ir ūgtelėjusiems vaikams sušalti neleis vilnoniai batukai, kepurytės ir pirštinės. Gydytojai taip pat nepamiršta teigiamų vilnos savybių. Vos gimusiems kūdikiams patariama užmauti vilnos kojinaites, nes jos skatina mažylio kraujotaką ir neleidžia kojytėms sušalti. Neišnešioti kūdikėliai guldomi ant vilnonių paklotėlių. Žinoma, kad miegodami vilnonėje patalynėje vaikai mažiau serga alerginėmis bei kvėpavimo takų ligomis, vilna vaikus saugo ir nuo bronchito. Vilkint natūralios vilnos gaminius kūdikio odelė neprakaituoja, todėl neatsiranda erzinančių žaizdelių.


Mums labai svarbi pirkėjų nuomonė – bendraujant su jais tobuliname jau esamus produktus. Atsižvelgiant į klientų norus ir pageidavimus atsiranda daug naujų idėjų, kurios tampa puikiais produktais.

 

 

 

Atsakykite teisingai į klausimus ir laimėkite "Flokati" prizą.

Nugalėtojas bus išrinktas burtų keliu, o jam atiteks "Flokati" kupranugario vilnos antklodėlė su pagalvyte.

Nugalėtojas bus skelbiamas 2011-07-04.

 

 

 

Teisingi atsakymai:


Flokati gaminiai:

Visi atsakymai teisingi: juose nesikaupia kandys; juose neužsilieka organiniai nešvarumai; jie nėra teplūs.

 

Kokia yra Flokati užbaigimo procedūra?
Gaminiai taurinami Graikijos kalnų upių mineraliniuose vandenyse.

 

Kas yra lanolinas?
Vilnos riebalai.

 

Kodėl vilnonė patalynė yra sveika?
Visi atsakymai teisingi: užtikrina sveiką ir gilų miegą; naudinga odai; naudojama ištisus metus; lengvai prižiūrima; saugi.

 

Kaip prižiūrėti vilną?
Skalbti rankomis arba skalbimo mašina, pritaikius specialią programą ir specialias priemones.

 

Nugalėtojas - Lionė Lukauskienė (Kaunas).

Su nugalėtoja susisieks Mama.lt redakcija nurodytais kontaktais.

 

 

 


Gairės:  Flokati gaminiai,  lanolinas,  vilna
 
Taip pat skaitykite
Nors dvikalbėse šeimose, kur tėvai – skirtingų tautybių ir su atžalomis bendrauja skirtingomis kalbomis, vaikų kalbos vystymasis...

Jei pastebėjote, jog vaikas staiga ėmė miegoti gerokai per daug, arba atvirkščiai, pastebėjote, jog jį kamuoja nemiga – gali...

Aktyvumas ir reguliari mankšta nėštumo metu išeina į naudą, – tokią išvadą pateikė Pepperdine (JAV)...

Olsterio universitete atlikti tyrimai parodė, jog berniukai kur kas geriau atsako į dėmesingumo testo klausimus, jei yra šiek tiek...

Rašyti komentarą

 
Oksana
2011-09-04 08:52:25
Pas mus šeimoje visi turime kaldrytes iš vilnos, nuo 2 mėnesių kūdikio, 10 metų mergaitės ir iki mūsų-tevelių ir esame labai patenkinti vilnos kokybe, miegame ir vasarą ir žiemą.
Svetlana
2011-06-24 18:41:52
Būtų puiku laimėti, tai būtų gera dovana mano artėjančiam gimtadieniui:)
Evelina
2011-06-22 04:05:18
Nuostabus gaminiai!!!Nusipirkau ir labai dziaugiuosi!