Virtuvė > Maistas > Ekologiškas maistas (II...
 

Ekologiškas maistas (II dalis)


2011 06 21 | Autorius: Inesa Banionytė
 

Ekologiškas maistas (II dalis)

Praeitoje dalyje aprašėme ekologiško maisto daromą įtaką žmogui bei nurodėme lietuviškų ir atvežtinių produktų žymėjimą. Šioje dalyje aptarsime apsipirkinėjimo turgelyje pliusus ir minusus, o taip pat apibendrinsime ekologiško maisto temą.

 

 

Ar galima pasitikėti sertifikatais?

Tai lazda su dviem galais. Ekologiškos produkcijos augintojai ir gamintojai paprastai stengiasi laikytis visų reikalavimų, nes ekologinių ūkių kontrolė yra gana griežta. Šie ūkiai yra tikrinami kiekvienais metais, kartais net po keletą kartų, tiriami pasėliai, produktų laikymo sąlygos ir t.t.

 

Aptikus pažeidimų taikomos gana griežtos sankcijos - tenka grąžinti ne tik visas gautas išmokas, bet ir 5 metams atimama teisė verstis ekologinė žemdirbystė. Retas ūkininkas dėl trumpalaikio pelno drįsta taip rizikuoti.

 

Kas kita, kai šią produkciją bandoma parduoti. Nedideliems ūkiams leidžiama prekiauti nesupakuota produkcija, kurią jie realizuoja turguje. Griežtos apskaitos šiuo atveju nėra. Kas sužiūrės, ar ūkininkas, turintis ekologinio ūkio sertifikatą, neprekiauja pomidorais iš kaimyno daržo arba iš Lenkijos turgaus?

 

Tiesa, pardavinėjama produkcija taip pat gali būti tikrinama, tačiau per 2009 metus turguose buvo patikrinti tik 5 proc. tokios produkcijos.

 

Sukontroliuoti, ar ūkininkas nepardavė daugiau produkcijos nei užaugino, lengviausia yra tuomet, kai ji tiekiama kooperatyvams ar prekybos centrams pagal sutartis, kai yra supakuota. Dėl šios priežasties pirkti ekologiškus produktus specializuotose parduotuvėse ar didelių prekybos centrų ekologiniuose skyriuose yra saugiau nei turgeliuose.

 

Turgeliai: už ir prieš

Nepaisydami aukščiau išvardintų problemų, dauguma žmonių vis tiek mieliau ir dažniau apsipirkinėja turgeliuose. Viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl šioms prekybos vietoms teikiama pirmenybė prieš ekologiško maisto pirkimą specializuotose parduotuvėse, - kainos. Paprastai turguje jos būna gerokai mažesnės.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Daugelis tėvų susiduria su nevalgaus vaiko problema - mažyliai atsisako valgyti, nori tik saldėsių ir greito maisto, per kiekvienus...

Kava - tonizuojantis gėrimas nuo kurio prasideda daugelio žmonių rytas. Bet ar žinojote, kad šis gėrimas gali puikiai papildyti...

Viešojoje erdvėje pasirodo vis daugiau informacijos apie įvairiais būdais užaugintas vištas. Svarstoma, kaip tai lemia...

Dažnai diskutuojama, ar egzistuoja tradicinė lietuviška virtuvė ir kokie patiekalai bei produktai galėtų būti jai priskiriami....

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (194)
ROJUS