Namai > Buitis > Ekologija - kas tai? (III...
 

Ekologija - kas tai? (III dalis)


2011 06 15 | Autorius: Inesa Banionytė
 

Ekologija - kas tai? (III dalis)

Praeitoje dalyje apžvelgėme kaip tapti "žalesniais" ir apsisaugoti nuo ekologija besinaudojančių verslininkų spąstų. Šioje dalyje apžvelgsime populiariausius ekologiškumą garantuojančius ženklus, o taip pat trumpai apžvelgsime ekologijos raidą ir perspektyvas Lietuvoje.

 

Populiariausi ekologiniai ženklai

Kad nepasiklystume ekologiškų ir jais apsimetančių produktų džiunglėse, siūlome atkreipti dėmesį į šiuos populiariausius, pasaulyje pripažintus ekologinius ženklus, kuriais žymimi įvairūs produktai.

 

Jei norite ne tik pasirūpinti savo aplinka, bet ir padėti kitiems, įsigykite gaminių su ženklu "Sąžininga prekyba" ("Fairtrade"). Šis ženklas naudojamas daugiau nei 70 šalių. "Fairtrade" - tai tarptautinis judėjimas, besirūpinantis gaminių kokybe ir padedantis smulkiesiems ūkininkams jų prekes eksportuoti į kitas šalis. Paprastai tokiu ženklu žymimi iš trečiojo pasaulio šalių atvežami ekologiški maisto produktai ir rankų darbo gaminiai. "Fairtrade" ženklas garantuoja, kad nė viename etape nebuvo nesąžiningo darbo, nebuvo išnaudojami vaikai. Taip pat gaminant tokius gaminius netoleruojama lytinė, rasinė ir religinė diskriminacija.

 

Šiaurės Europoje plačiai paplitęs "Šiaurės gulbės" ("The Nordic Swan") aplinkosauginis ženklas. Šiuo metu šiuo ženklu žymimos 65 produktų grupės ir beveik 6 tūkst. produktų bei paslaugų - nuo popieriaus ir skalbimo miltelių iki žaislų, viešbučių ir biodegalų.

 

"Mėlynasis angelas" ("The Blue Angel") - tai seniausias pasaulyje, jau tapęs tarptautiniu aplinkosauginis ženklas, pradėtas naudoti Vokietijoje. Jis apima automobilių dalis (padangos, akumuliatoriai), statybinės medžiagos ir konstrukcijos, valymo priemones, popieriaus ir kartono gaminius, biurų įrangą, baldus, plastikinius gaminius ir t.t.

 

"ES gėlė" ("The EU-Flower") - Europos Sąjungos ženklas. Juo nuo 1992 m. žymimi aplinkai palankūs produktai (išskyrus maisto produktus), o nuo 2000 m. - ir paslaugos (pavyzdžiui, turizmo).

 

Lietuvoje ir pasaulyje

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Matas