Vaikai > Vaiko priežiūra > Ar reikia kūdikiui pagalvės?
 

Ar reikia kūdikiui pagalvės?


 

Ar reikia kūdikiui pagalvės?

Specialistai kol kas nepriėjo vieningos nuomonės šiuo klausimu. Dauguma jų teigia, esą kūdikis kuo puikiausiai gali apsieiti ir be pagalvės. Tačiau nesunku pastebėti, kad pagalvė pagalvei nelygu –juk esama ne tik standartinio dydžio pagalvėlių, bet ir ortopediškai taisyklingų, pritaikytų naudoti specialiai kūdikiams nuo gimimo. Ir jos turi daugybę privalumų, kurių negali suteikti įprasti patalai.

 

Pavyzdžiui, pagalvė gali apsaugoti nuo staigios kūdikio mirtis sindromo ir uždusimo. Tokios pagalvės puikiai praleidžia orą, ir jei mažylis naktį pasisuktų ir į ją įsikniaubtų, tai nesutrukdytų jam normaliai kvėpuoti.

 

Taip pat gaminamos išlenktos pagalvės, kurių paskirtis – suformuoti nežymų lovytės paviršiaus nuožulnumą. Tokia pagalvė truputį pakelia galvūgalį (ne daugiau nei 30 laipsnių kampu). Tačiau pats paviršius lieka idealiai lygus – taigi jokio pavojaus stuburui ar kaklo slanksteliams. Tai taip pat palengvina kūdikio kvėpavimą (o mažylių nosies landos dažnai būna siauros, menkiausia gleivių sankaupa gali gerokai apsunkinti kvėpavimą), saugo nuo užspringimo atsirūgus ar atpylus pieno.

 

Neramiems kūdikiams padės pagalvė – atrama, kuri padeda kūdikiui patogiai gulėti vienoje padėtyje, ant nugaros arba ant šono. Toks triukas apsaugo nuo uždusimo įsikniaubus į patalus. Deja, pakeisti jos paramsčius kūdikį įprastomis pagalvėlėmis nerekomenduojama – taip rizika uždusti padidėja kelis kartus.

 

Ortopedinės pagalvės ir čiužiniai – tai ir puiki atramos-judėjimo aparato ligų profilaktika nuo pirmųjų dienų. Jie padeda kūdikiui išsimiegoti patogiau ir ramiau, padeda susiformuoti taisyklingai galvos formai. Ortopedinė pagalvė nuima įtampą nuo stuburo miego metu, užtikrina taisyklingą kūno padėtį. Nuo to greičiau normalizuojasi kūdikio kraujotaka ir termoreguliacija.

 

Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo anatominės pagalvės. Jų centre yra specialus įdubimas kūdikio galvytei, o po mažylio kaklu susiformuoja volelis, leidžiantis atsigulus atpalaiduoti kaklo srities raumenis. Be to, anatominė pagalvė prilaiko kūdikio galvą, neleidžia jos pernelyg atlošti ar nuleisti per žemai. Tiesa, ją rinktis būtina atsižvelgiant į vaiko amžių – paprastai jis būna nurodytas ant pagalvės etiketės.

 

Taigi akivaizdu, kad atsisakyti pagalvėlės – ne visada geriausias pasirinkimas. Nors daugybė vaikų kuo puikiausiai apsieina ir be jos, jei nusprendėte savo kūdikio lovelę įrengti patogiau – rinkitės tai, kas jums atrodo geriausia!


 


Gairės:  kūdikis,  miegas,  naujagimis,  pagalvė,  stuburas
 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (148)
markas