Vaikai > Vaiko priežiūra > Daugkartiniai vystyklai:...
 

Daugkartiniai vystyklai: už ir prieš


2011 05 27 | Autorius: Laura Barzdaitienė, Dreamstime nuotr.
 

Daugkartiniai vystyklai: už ir prieš

Dar prieš kelis dešimtmečius mamoms sauskelnės atrodė tarsi stebuklas: pagaliau galima kūdikį auginti be nesibaigiančio skalbimo ir visose namų erdvėse išdžiaustytų skalbinių! Tačiau vis labiau populiarėjant ekologiškam gyvenimo būdui nuo sauskelnių palengva grįžtama prie vystyklų. Juk panaudotos sauskelnės, kaip ir polietileniniai maišeliai, suyra ne per vieną dešimtmetį. Be to, gali pakenkti kūdikio sveikatai!

 

Daugkartiniai vystyklai, lyginant su mūsų mamų ir močiučių epochos vystymo ypatumais, gerokai pasikeitė. Ekologiškų kūdikių reikmenų parduotuvėse siūlomos netgi specialios natūralaus pluošto kelnaitės, kurios nepraleidžia vystyklų drėgmės ir kūdikiui pasišlapinus rūbeliai išlieka sausi.

 

Ir vis dėlto kad ir kiek girtų daugkartinius vystyklus ekologijos šalininkai, tenka pripažinti: jie turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų.

 

Pliusai

 

• Ekonomiška. Vieno vystyklų komplekto užteks net keleriems metams – kol kūdikis iš jų išaugs. Taigi rezultate išleisite bent penkiskart mažiau pinigų nei sauskelnėms, net ir įskaitant skalbimo išlaidas.

 

• Higieniški ir hipoalergiški. Daugkartiniai vystyklai gaminami iš medvilnės, vilnos, šilko – natūralių audinių, kurie nedirgina kūdikio odos. Šie audiniai taip pat neleidžia susidaryti per aukštos temperatūros zonai (o juk sauskelnės uždengia beveik 30 procentų kūdikio kūno!), užtikrina puikią odos ventiliaciją.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
Emilis