Vaikai > Vaiko priežiūra > Vystyklų turgus vėl...
 

Vystyklų turgus vėl kviečia rūpintis vaikų užpakaliukais ir aplinka


2011 05 26 | Autorius: Vystyklų turgus
 

Vystyklų turgus vėl kviečia rūpintis vaikų užpakaliukais ir aplinka

Balandžio pabaigoje Žemės dienos proga pasaulyje vykusi masinė daugkartinių sauskelnių keitimo akcija pretenduoja į Guinnesso rekordų knygą: vienu ypu už ekologinę gyvenseną ir vystyklystę pasisakė daugiau nei 6 tūkstančiai augančių planetos piliečių. Gegužės 28 dieną Vilniaus Tymo kvartale vyks Vystyklų turgus, kurio metu prie šios akcijos galės prisijungti ir mūsų šalies tėveliai bei mamos.


Per šimtus metų kone visose pasaulio šalyse įprastus vystyklus pastaraisiais dešimtmečiais baigia išstumti sauskelnės. Tačiau jos netapo panacėja nei vaikams, nei planetai.

Kiekviename prekybos centre parduodamos sauskelnės toli gražu nėra tokios palankios vaiko sveikatai, kaip kartais gali atrodyti iš reklamos. Ką ir kalbėti apie poveikį aplinkai, jei auginant vos vieną vaiką susidaro šimtai kilogramų sunkiai yrančių atliekų.

Todėl nenuostabu, kad plintant ekologijos idėjoms pasigirsta vis daugiau raginimų grįžti prie vystyklų. Lietuvoje tai jau sulaukė nemenko atgarsio: antrus metus iš eilės sostinės gyventojus bei svečius kviečia Vystyklų turgus.

Tai – anaiptol ne įprasta mugė, kurioje galima išsirinkti vieną ar kitą prekę. Tiesa, to irgi bus: čia savo gaminius pristatys įvairiausius vystyklus siuvančios mamos, dalyvaus vystyklų gamintojai bei importuotojai, lankytojai turės galimybę susipažinti su ekologiškomis vaikų odos priežiūros priemonėmis.

Kartu bus rengiami pokalbiai ir diskusijos apie vystyklų privalumus bei – nieko neslepiant – trūkumus. Nepelnytai primirštą vaikų auginimo būdą propaguojančios mamos pasidalys vystyklų siuvimo bei mezgimo patirtimi, aiškinsis, kas yra vystyklų dermatitas, kvies dalyvauti vystyklystės palaikymo akcijoje „Aš balsuoju už vystyklus!“.

Kartu bus paskelbti jau vykstančio fotografijų konkurso „Aš ir mano vystyklai“ bei istorijų tema „Kodėl vystyklai?“ varžytuvių nugalėtojai, kurių laukia specialūs prizai. Apdovanojimai lauks ir pasiūliusių geriausią užpakaliuko priežiūros receptą. Lankytojai bus kviečiami dalyvauti žaibo viktorinoje. Kartu vyks ir varžybos: kas greičiau, tvirčiau ir teisingiau suvystys lėlę.

Kol tėveliai ir mamos mėgins perprasti vystyklystės subtilybes, atžaloms muzikines pasakas seks mokyklėlės mažiems ir dideliems „Strazdanėlės“ atstovai, „Smaragdo miesto“ burtininkai mokys vaikus žongliruoti bei pūsti muilo burbulus, o išalkusiųjų lauks indiški gardumynai.

 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
Markas Aurelijus