Nėštumas > Gimdymas > Kur gimdyti?
 

Kur gimdyti?


2011 05 02 | Autorius: Dovilė Šinkūnienė, Laiminga šeima
 

Kur gimdyti?

Kiekvienai besilaukiančiai porai anksčiau ar vėliau iškyla klausimas – kur gimdyti? Kaip pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą, kad ji atitiktų jų lūkesčius? Ar įmanoma objektyviai įvertinti, kuri ligoninė geriausia?

Vieno atsakymo nėra, juk ir kiekvieno žmogaus keliami reikalavimai skirtingi. Vieniems svarbu, jog gimdymo vietoje būtų jauku, patogu ir estetiška arba ji būtų greitai pasiekiama, kitiems – kad sutaptų personalo ir būsimosios mamos požiūris į gimdymą, pavyktų šiltai bendrauti su personalu, treti galbūt laikosi tradicijų ir grįžta gimdyti ten, kur patys gimė. Kartais sprendimą, kur gimdyti, sunku priimti, nes palyginamosios (ir apskritai informacijos) beveik nėra, o pasikliauti subjektyviomis nuomonėmis skaitant mamų forumus – rizikinga. Juk jei mamai gimdymas praėjo lengvai, ji visą personalą ir skyrių linkusi vertinti teigiamai, jei iškilo komplikacijų – ieško kaltų. Be to ir kiekvienas žmogus skirtingas, vienam visur negerai, kitam – viskas visada puiku.

Šiame straipsnyje vieno atsakymo taip pat nerasite, tačiau jo autorė, antrąkart tapsianti mama, norėjo aplankyti visus valstybinius Vilniaus, Kauno ir Trakų gimdymo skyrius, savo – nėščiosios - kailiu pabendrauti su personalu ir pateikti kiek galima objektyvesnius įstaigų apibūdinimus.

Būsimiems tėvams svarbūs visi dalykai – ir personalo kvalifikacija, ir įranga, ir materialinės bei emocinės sąlygos. Kaip tai objektyviai aprašyti – kad gydytojai ir jų požiūriai būtų teisingai suprasti, o pacientai rastų sau reikalingą ir suprantamą informaciją – didelis galvosūkis.
Šiame etape nesiimta vertinti gydytojų kvalifikacijos ir ligoninių turimos aparatūros nesiimta nes to neleistų vieno straipsnio apimtis, taip pat tokia informacija – sunkiai prieinama paprastiems mirtingiesiems. Todėl šį darbą norėtųsi patikėti medikams ir paskatinti juos paskelbti patikimą statistinę informaciją apie gimdymo skyrius ir jų galimybes.

Svarbi pastaba: straipsnio skaitytojai turėtų atsižvelgti į tai, jog straipsnis parašytas 2011 metais ir situacija laikui bėgant neišvengiamai keisis, todėl informacija taps netiksli. Be to, neįmanoma išvengti žmogiškojo faktoriaus: galbūt autorei teko bendrauti su pačia nuostabiausia, arba kaip tik - labiausiai pavargusia skyriaus pamaina. Todėl jūsų patirtis gali būti visiškai kitokia.
Svarbiausias patarimas – būtinai patys iš anksto susipažinkite su įstaiga, kurioje ketinate gimdyti, taip susidarysite savo įspūdį, išsirinksite ir atvyke gimdyti jausitės saugiau.

Lentelė. Apibendrinta informacija apie Vilniaus, Kauno ir Trakų gimdymo stacionarus

*Naudoti delfi.lt straipsnio “Dėl mokamų palatų gimdyklose vyksta arši kova“ duomenys

Buvo stengiamasi neturint išankstinės nuomonės įvertinti šiuos stacionarus, tačiau aplankius juos neįmanoma nepripažinti, jog Vilniaus gimdymo stacionarai dėl didelės paklausos ir apkrovos gali sau leisti skirti mažesnį dėmesį gimdyvių nuostatoms bei poreikiams paisyti, tuo tarpu Kauno bei Trakų skyriai stengiasi įvairiais būdais „pritraukti klientą“. Tai pasireiškia didesniu dėmesiu apsilankančioms nėščiosioms, platesniu paslaugų asortimentu (priešgimdyviniu ir pogimdyviniu), atidesniu PSO (Pasaulio sveikatos organizacijos) rekomendacijų paisymu ir liberalesiu bei natūralesniu požiūriu į gimdymo eigą. Galbūt todėl nereikėtų stebėtis faktu, jog nemažai vilniečių moterų, prisiimdamos tam tikrą riziką, nepabūgsta 100 kilometrų atstumo ir nusprendžia vykti gimdyti į Kauną (ar kiek trumpesnio kelio į Trakus), tačiau apie kauniškes, gimdančias Vilniuje, girdėti neteko. Norisi tikėti, kad situacija visuose Lietuvos stacionaruose laikui bėgant keisis tik į gerąją pusę (beje, manau tai didele dalimi priklauso ir nuo mūsų išreikštų lūkesčių).

• Vilniaus Raudonojo kryžiaus ligoninė (VUL Santariškių klinikų filialas)

• Vilniaus miesto universitetinė ligoninė, Akušerijos ir ginekologijos klinika (Antakalnio klinikos)

• Vilniaus gimdymo namai

• Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė viešoji įstaiga Kauno klinikos

• Kauno P. Mažylio gimdymo namai

• Kauno II klinikinė ligoninė, akušerijos skyrius

• Kauno Krikščioniškieji gimdymo namai

• Trakų ligoninė, akušerijos skyrius

www.laimingaseima.eu

 


 
Taip pat skaitykite
Dažnai kalbame apie gimdymą ir tapimą mama, kuomet moterį užplūsta beribė emocijų jūra, tačiau daug rečiau susimąstome apie vyro...

Tikriausiai kiekvienai teko išklausyti vyrų abejones dėl „tikrųjų“ gimdymo skausmų bei teiginius, kad moterys...

Jei laukiatės pirmojo vaikelio, natūralu, kad gimdymas jums kelia nerimą ir baugina. Tačiau bijoti nėra ko. Baimės greičiausiai...

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė dėl gimdymų ne gydymo įstaigose, t.y. namuose, reglamentavimo baigė...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (185)
Justinas