Vaikai > Laisvalaikis > 10-ąjį gimtadienį...
 

10-ąjį gimtadienį švęsiančioms mergaitėms – nemokamas kino seansas „Skalvijoje“


2011 04 15 | Autorius: Skalvijos kino centras
 

10-ąjį gimtadienį švęsiančioms mergaitėms – nemokamas kino seansas „Skalvijoje“

Šią vasarą 10-ąjį gimtadienį minėsiančias mergaites „Skalvijos“ kino centras sekmadienį kviečia į nemokamą Švedijos dramos „Mergaitė“ (rež. Fredrik Edfeldt) seansą. Būtent tiek metų yra ir „Mergaitės“ herojei (akt. Blanca Engström), gyvenančiai viename Švedijos kaime. Paauglės tėvams išvažiavus į Afriką su humanitarine misija, o jos prižiūrėti paprašytai tetai iškeliavus su draugu, ji yra priversta pati savimi pasirūpinti. Nemokamai pasižiūrėti „Mergaitę“, kurios premjera įvyks šį sekmadienį 13 val., galės 20 pirmiausiai užsiregistravusių mergaičių.


„Tai labai nuoširdi ir subtili, kartais juokinga, o kartais skaudi istorija apie paauglius, žengiančius pirmuosius žingsnius suaugusiųjų gyvenimo link. Jie patiria daug išbandymų, mokosi suprasti kitus žmones, įvertinti, kas yra gerai, o kas ne, ir patys spręsti savo problemas. Su panašiomis problemomis susiduria ir filmo herojės bendraamžės Lietuvoje, todėl šį sekmadienį kviečiame jas nemokamai sudalyvauti „Mergaitės“ premjeroje“, - sakė Goda Sosnovskienė, „Skalvijos“ kino centro edukacinių programų koordinatorė.


Švedų režisieriaus F. Edfeldt 2009 m. sukurta drama žiūrovus nukels į šiltą 1981-ųjų vasarą Švedijos kaime, kai netikėtai viena namuose likusi mergaitė didvyriškai priima visus jai likimo siunčiamus išbandymus ir sėkmingai dangsto ją palikusią tetą, pažadėjusią grįžti po kelių dienų. Po truputį mergaitė atranda dažnai absurdišką ir nerūpestingą suaugusiųjų pasaulį, jos dienos pilnos netikėtumų ir naujos patirties, svarbių pamokų.


Pasak G. Sosnovskienės, nors „Mergaitės“ herojei dar tik 10 metų ir jos problemos iš suaugusiojo perspektyvos gali atrodyti nerimtos, tačiau šį filmą ji rekomenduoja pasižiūrėti ir suaugusiems, ypač paauglius auginantiems tėvams.


„Kartais paskendę savo rūpesčiuose skiriame per mažai dėmesio vaikams ir jų problemoms neteikiame didelės reikšmės. Filmas „Mergaitė“ primins suaugusiems kai kuriuos jų vaikystėje išgyventus nuotykius ir padės geriau suprasti savo vaikus“, - įsitikinusi „Skalvijos“ edukacinių programų koordinatorė.


Nemokamai filmą „Mergaitė“ norinčios pasižiūrėti mergaitės kviečiamos registruotis e. paštu goda@skalvija.lt iki penktadienio, balandžio 15 d., 15 val. Apsilankyti kino seanse jos galės kartu su vienu iš tėvelių.

 

„Skalvijos“ kino ekrane juosta „Mergaitė“ suksis iki pat vasaros.


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (203)
JokubasJonas