Vaikai > Vaiko priežiūra > Mamos diena, kai namuose...
 

Mamos diena, kai namuose – 6 vaikai


2011 03 26 | Šaltinis: pagal Babycenter.com
 

Mamos diena, kai namuose – 6 vaikai

Sėkmingos mamos paslaptys: kaip sklandžiai organizuoti dienotvarkę kai namuose auga šeši vaikai?

 

Denise Cortes, menininkę, randančią pakankamai laiko ne tik šeimai, kurioje auga 6 vaikai (nuo 5 iki 13 metų), bet ir interneto dienoraščiui, galima pavadinti tikra Barbe Devyndarbe. Maža to, ji dar moko savo vyresniuosius sūnus Nojų (13), Diegą (12) ir Saliamoną (10) namuose ir... su sūnumis dalyvauja beisbolo treniruotėse. Nors griežto tvarkaraščio šeima neturi, o triukšmo, chaoso ir buities darbų čia netrūksta, ši 38 metų moteris išties moka susitvarkyti.

 

Kaip ji viską suspėja?

 

Tai nesunku suvokti žvilgtelėjus į jos tvarkaraštį. Nors Denise prisipažįsta, kad tvarkaraščių ji nemėgsta. Ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl ji pasirinko vaikų mokymą namuose (JAV tėvams suteikiama galimybė mokyti vaikus patiems pagal pagrindinės mokyklos programą, – vert. past.) – taip šeimai lieka daugiau laisvės kasdieniame gyvenime. „Kol jaunesnieji vaikai lanko mokyklą, ta dienotvarkė susiguli savaime, ir tai mums į naudą. Tai sulaiko mane nuo perdegimo“, - sako Denise.

 

„Mano jaunesnieji vaikai lanko mokyklėlę pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais. Trys vyresnieji mokosi namuose. Antradieniais visi vaikai susiburia ir turi bendras pamokas – mokau juos meno. Po dviejų savaičių prasidės beisbolo sezonas, o tai reiškia 4 treniruotes per savaitę ir rungtynes kiekvieną šeštadienį“.

 

O štai kaip atrodo įprastas šios mamos pirmadienis:

 

7.00-7.30 – Moteris keliasi, rengiasi. Pradeda ruošti pusryčius.

 

7.30-8.40 – Žadina tris jaunesniuosius vaikus – dukras. Padeda joms apsirengti, sušukuoja, patiekia pusryčius. Tuo metu tėtis išspaudžia vaisių sulčių, padaro kokteilių. Keliasi vyresnieji vaikai – berniukai.

 

8.40 – Mažieji išeina į mokyklą. Paprastai mergaites ten nuveža tėtis, bet kartais tenka šią užduotį prisiimti ir mamai.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
Eva
2011-04-02 10:31:57
O man atrodo, kad kai vaikų daugiau nei 3 - jau tampa vis lengviau, jie daugiau užsiima vieni su kitais, sparčiau vieni iš kitų mokosi. Ką pirmagimiams kalame į galvą, šimtus kartu kartojame, vėlesniems vaikams jau gaunasi savaime. Va tik viena blogai: kai ta daugybė vaikų ima sirgti. Ir kai namuose 3-4 ligoniukai, jaučiu, tikrai galima nuprotėt...
Giota
2011-04-01 15:36:00
neistverčiau. paminklas tai mamai.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
Gabriele