Vaikai > Vaiko priežiūra > Jei vaiko draugai jums –...
 

Jei vaiko draugai jums – ne prie širdies...


2011 03 09 | Šaltinis: pagal Efamily.ru, 123rf nuotr.
 

Jei vaiko draugai jums – ne prie širdies...

Rinkti draugus paaugliui – beviltiška. Bet kol jūsų atžala dar neišaugo pradinuko suolo – pats metas pasirūpinti, kad jis nepasiduotų netinkamai įtakai!

 

Vaikui ūgtelėjus tarp jo draugų neretai atsiranda ir tokių, kuriuos mielai nuo savo vaiko patrauktume kur nors tolėliau. O kas, jei tokie draugai padarys blogą įtaką jūsų aukseliui?

 

Ne paslaptis, dauguma tėvų norėtų vienaip ar kitaip pakoreguoti savo atžalos bičiulių ratą. Tačiau tokie bandymai retai kada atneša trokštą rezultatą – dažniau tėvai lieka prie suskilusios geldos: vaikas ne tik nenustoja bičiuliavęsis su „netinkamais“ draugais, bet liaujasi dalinęsis savo įspūdžiais, planais, paslaptimis su tėvais. Kitaip tariant, vaikai užsisklendžia savyje ir nutolsta nuo tėvų.

 

Kad taip nenutiktų, pamėginkime spręsti problemą kiek delikačiau.

 

1. Klauskite ir atidžiai išklausykite

 

Pasistenkite suprasti, kodėl vaikui patinka bendrauti su tuo ar kitu bičiuliu, kas jį traukia, kokie bendri interesai juos vienija. Sumaniai pateikus klausimus galima perprasti, kuo grįsta ši draugystė, kokie jūsų vaiko motyvai? Jei jūsų atžala išties jau pasidavė blogai draugų įtakai, pasistenkite jam patarti, parodyti, kokios gali būti negatyviosios tokios draugystės pasekmės.

 

2. Būkite svetingi

 

Tebus jūsų namų durys atviros vaiko draugams, netgi paraginkite vaiką pasikviesti draugų kai jūs esate namuose. Taip turėsite progos pati stebėti vaikų elgesį, įsitikinti, ar jūsų įspūdis nebuvo klaidingas.

 

3. Bendraukite su mokytojais

 

Dažniau pasikalbėkite su vaiko mokytoju, paklausinėkite ne tik apie mokslo rezultatus, bet ir apie elgesį mokykloje – kaip jūsiškiui sekasi bendrauti klasėje, su kuo leidžia daugiausia laiko, ką mokytojas mano apie jūsų vaiko draugus?

 

4. Kontroliuokite

 

Jūs turite teisę reikalauti, kad vaikas nuolat informuotų, kur ir su kuo išeina, kur bus, įspėti jus jei kur užtruks. Jei tik turite galimybių, susipažinkite su jūsų vaiko bičiulių tėvais, pakalbėkite apie tai, kas jums kelia nerimą.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Aironas