Namai > Šventės > Užgavėnės: 5 svarbios...
 

Užgavėnės: 5 svarbios užduotys mažiesiems


2011 03 07 | Autorius: parengė L.Barzdaitienė, 123rf nuotr.
 

Užgavėnės: 5 svarbios užduotys mažiesiems

Užgavėnės – žiemos linksmybės, kai kiekvienas teisingas žingsnis gali priartinti pavasarį. Ką turėtumėte suspėti nuveikti su mažaisiais per Užgavėnes?

 

1. Išsivolioti sniege. Sakoma, kad kas tą dieną sniege voliojasi ir dūksta – padeda greičiau žemei iš pašalo išsivaduoti. Laimė, šiemet sniego tikrai nestinga – tad paskubėkite juo dar kartą pasidžiaugti!


2. Nusiskinti keletą vyšnios šakelių. Pasimerkite jų namuose ir pažymėkite, kuri šakelė kuriam šeimos nariui priklauso. Jei kuri šakelė iki Velykų pražys – tam žmogui ateinantys metai bus ypač sėkmingi. Kieno šakelė tik lapelius išleis – tas bus sveikas ir stiprus. Kieno šakelė taip ir liks sausu stagaru – verčiau tegul pasisaugo: ligos ir negandos visus metus į jį taikysis.

 

3. Apsilieti vandeniu. Nebūtinai nuo galvos iki kojų – užteks bent jau rankutes mažiesiems perlieti. Tikima, kad po tokio ritualo ir pavasaris greičiau ateisiąs, ir mažieji augs stipresni.

 

4. Pasisupti. Seniau tikėta, kad kuo aukščiau Užgavėnių dieną išsisupsite – tuo aukštesni derės linai. Ir nors dabar linų tikriausiai neauginate, pasisupti per Užgavėnes verta – tai jūsų šeimai atneš skalsą ir priteklių!

 

5. Nuoširdžiai pasilinksmiinti. Atminkite, kad nešvęsti Užgavėnių – pats blogiausias ženklas: nelaimių ateinančiais metais tikrai neatsiginsite. Tad būtinai pasisukiokite šventiniame šurmuly ir nepagailėkite saldainių persirengėliams!


 


 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Jeigu apie senąsias Kūčių tradicijas šį bei tą žinome, tai apie Kalėdas, kaip taisyklė, informacijos turime mažiau, tačiau...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
lok
Danielė