Sveikata > Šeimos sveikata > Kaip gerti vitaminus?
 

Kaip gerti vitaminus?


2011 03 03 | Šaltinis: Happywoman.com.ua
 

Kaip gerti vitaminus?

Paprasta tiesa: visus reikiamus vitaminus žmogus gali gauti su maistu. Deja, ne visada ji pasitvirtina. Štai ir dygsta vitaminų buteliukai ir pakeliai vaistinių lentynose kaip grybai po lietaus.

 

Kad ir kokius vitaminus išsirinktumėte, svarbiausia – gerti juos taip, kad net ir sintetinis pakaitalas atneštų jūsų organizmui maksimalios naudos.

 

Gerkite vitaminus ryte, valgio metu. Rytas – idealus paros laikas vitaminams. Juk budrus organizmas kaip tik nusiteikia aktyviai veiklai, papildomas pastiprinimas tik optimizuos jo prabudimą. O kadangi vieni vitaminai tirpsta riebaluose, kiti – vandenyje, po valgio susidarys optimalios sąlygos jiems įsisavinti.

 

Pasitarkite su gydytoju. Vitaminai – šiaip ar taip, vaistai, tad geriausia kai juos skiria specialistas. Neužsiimkite savigyda – juk vitaminų perdozavimas ne mažiau pavojingas nei jų stygius. Sintetiniai ir natūralūs vitaminai labai skiriasi. O neįsitikinus, kad jūsų organizmas stokoja vienų ar kitų medžiagų, jų savarankiškai gerti nerekomenduojama. Maitinantis subalansuotu maistu vitaminų vartoti apskritai nereikia.

 

Laikykite taisyklingai. Vitaminus, kaip ir daugumą kitų vaistinių preparatų, būtina laikyti sausoje, vėsioje, tamsioje vietoje. Jokiu būdu nepalikite jų virtuvėje. Visų pirma, čia dažniausiai būna karšta ir drėgna – dėl to vitaminai gali sugesti. Antra, skanius saldainukus čia gali lengvai surasti vaikai.

 

Užsigerkite vandeniu. Niekada neužgerkite vitaminų pienu, gazuotu vandeniu, arbata ar kava – tai trukdo juos gerai įsisavinti, sumažina preparato veikliųjų medžiagų aktyvumą. Geriausia vitaminus užsigerti paprastu kambario temperatūros vandeniu.


 


 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Gabrielė