Pagrindinis > Bičių maisto produktai -...
 

Bičių maisto produktai - dovana mums


2011 03 31 | Autorius: Mama.lt
 

Bičių maisto produktai - dovana mums

Straipsnio gale atsakykite į teisingai į klausimus ir dešimt burtų keliu išrinktų skaitytojų gaus Propolki pakuotę. Nugalėtojus ir teisingus atsakymus skelbsime kovo 31 d.

 

Bitės – naudingiausi vabzdžiai pasaulyje, nes jos ne tik gamina mums maistą, vaistus, bet ir gausina derlių, apdulkindamos augalus. Kiek žinau, dūgzti gali tiktai bitės“, – svarstė medaus kopinėtojas Mikė Pūkuotukas. Nors dėl 70 proc. mūsų vartojamų maisto produktų turėtume būti dėkingi augalus apdulkinančioms bitėms, jų dūzgimas nepaliaujamai slopsta. Jei bitės išnyktų, kiltų grėsmė net 84 proc. augalų rūšių.

Bitės mus domina ne tik naudingomis jų surinktų produktų savybėmis, bet ir savo gyvensena, instinktų tobulumu, neišsenkamu darbštumu. Jos gyvena šeimomis, kur kiekvienas narys turi savo pareigas ir puikiai jas atlieka. Yra bitės darbininkės, žvalgės, sargybinės, motinėlė ir tranai. Stiprią bičių šeimą sudaro apie 50 – 70 tūkst. bičių.

Teigiama, kad bitė atsirado prieš 50 milijonų metų ir yra Dievo dovana žmogui kaip organizuotumo, darbštumo, švarumo pavyzdys. Taip pat - savo nuostabiais produktais - medumi, pikiu, duonele, pieneliu, vašku. (A. Gendrolis „Propolis. Kaip ilgai ir sveikai gyventi“).

 

Bičių pikis, arba propolis

Bičių pikis, arba propolis, yra sakinga, maloniai stipraus kvapo ir kartoko, aštraus skonio biologiškai aktyvus produktas. Veiksmingas gydomąsias savybes propolis išsaugo net iki 10 metų. Bitės pikį renka nuo medžių (topolių, beržų ir kt.) lipnių pumpurų, ūglių ir naudoja jį avilio plyšiams klijuoti, medui akiuoti, gendantiems svetimkūniams, kurių negali pašalinti iš avilio, balzamuoti, mat pikis nepraleidžia oro ir drėgmės.

Dėl tų pačių konservuojančių savybių jis neleidžia gesti bičių produktams (pvz., bičių pieneliui), dygti į avilį suneštoms žiedadulkėms. Be to, bitės pikiu dezinfekuoja korių akutes ir taip apsisaugo nuo ligų, dar ir aromatizuoja avilį. Viena bičių šeima per dieną į avilį atneša 1 g pikio, o per metus - iki 150-200 g.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 9 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Nors dvikalbėse šeimose, kur tėvai – skirtingų tautybių ir su atžalomis bendrauja skirtingomis kalbomis, vaikų kalbos vystymasis...

Jei pastebėjote, jog vaikas staiga ėmė miegoti gerokai per daug, arba atvirkščiai, pastebėjote, jog jį kamuoja nemiga – gali...

Aktyvumas ir reguliari mankšta nėštumo metu išeina į naudą, – tokią išvadą pateikė Pepperdine (JAV)...

Olsterio universitete atlikti tyrimai parodė, jog berniukai kur kas geriau atsako į dėmesingumo testo klausimus, jei yra šiek tiek...

Rašyti komentarą

 
viktorija
2011-09-29 17:01:58
vjgyulc goumyiftftr