Namai > Santykiai > Santuokinis seksas be tabu...
 

Santuokinis seksas be tabu (II dalis)


2011 03 24 | Autorius: Lijana Pikul
 

Santuokinis seksas be tabu (II dalis)

Praeitoje dalyje aprašėme sekso esmę ir patarėme, kaip reikia artėti lytinio akto link, nuo ko pradėti. Šioje dalyje aprašysime leistinas ir neleistinas glamones. Taip pat tarsime keletą žodžių apie katalikiškąjį etiketą, kuris sutuoktiniams turėtų būti svarbus.

 

Leistinos ir neleistinos glamonės

Kai sutuoktiniai pradeda glamones ketindami atlikti pilną lytinį aktą (sėklai išsiliejant į moters lytinius organus), bet koks elgesys (glamonių rūšis, seksualinės pozos), kurio tikslas įaistrinti, yra leistinas ir patinka Dievui.

 

Per lytinį aktą sutuoktiniai gali rodyti vienas kitam meilę bet kokiu būdu, gali dovanoti vienas kitam netgi pačias įmantriausias glamones, gali vienas kitą stimuliuoti anališkai ir orališkai.

 

Nėra religinio pagrindo įvesti tikslius nurodymus, kurie apibrėžtų, koks elgesys ir glamonės yra leidžiami, o kas lytinio akto metu neleistina. Yra glamonių, kurios vieniems sutuoktiniams labai patinka, o kitiems ne. Lygiai kaip vieni mėgsta itališką virtuvę, o kiti kinišką.

 

Šiuo atveju svarbu tik atskirų porų pojūčiai, jų vienybės jausmas, tarpusavio supratimas. Bandymas nusibrėžti ribas, kurių nevalia peržengti rodant meilę, nemotyvuotas kai kurių būdų patirti malonumą, atsisakymas sutuoktiniams ne tik nepadeda, bet ir be reikalo psichiškai tramdo, dėl to intymųjį gyvenimą gali gadinti abejonės, baimė ir moralinis nerimas, kartais netgi lytinis šaltumas.

 

Katalikiškoji etika ir seksas

Katalikiškosios etikos tikslas - anaiptol ne skrupulingai reguliuoti sutuoktinių intymųjį gyvenimą, tą dinamišką ir itin įvairią tikrovės sritį. Pabrėždama pilno lytinio akto būtinumą, katalikiškoji etika padeda suvokti, kad tik kūniškai susijungus susivienija širdys ir sielos.

 

Kryptis yra aiški. Sutuoktiniai turi svarbią nuorodą - stengtis kuo dažniau atlikti pilną lytinį aktą ir su ta intencija (nors gal ir ne visada pavyks) imtis sužadinančių glamonių.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Savo vaikučiams esame tvirčiausia atrama ir patys svarbiausi žmonės visame pasaulyje, tačiau jie, atrodytų, per akimirką užauga, palieka...

Darnūs ir harmoningi santykiai turi ypatingai daug įtakos gyvenimo kokybei, tačiau sugyventi su kitu asmeniu reikia mokytis - abu partneriai...

Prasidėjus santykiams svarstome, kokia bus jų ateitis - ar pavyks drauge praleisti visą gyvenimą, o galbūt tai tik trumpalaikis...

Kuo arčiau diena, kai vaikas pravers darželio duris – tuo greičiau plaka ne tik būsimo darželinuko, bet ir tėvų širdys. Vaikų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
Greta Sipaviciute