Vaikai > Vaiko psichologija > Paauglystės baubas (II dalis)
 

Paauglystės baubas (II dalis)


2011 03 22 | Autorius: Olegas Lapinas Dalia Lapinienė
 

Paauglystės baubas (II dalis)

Paauglystės baubas. Ar visi paaugliai - sekso maniakai? Kodėl paaugliai mėgsta viską, kas bjauru? Ar jie pamiršta viską, ko juos mokė tėvai?

 

Atsako p. Dalia Lapinienės:

Bene paslaptingiausias metas - tai perėjimas į kitą paros laiką. Naktis jau baigėsi, o rytas dar neatėjo. Arba - diena jau išėjo, o nakties kol kas dar nėra. "Prieblanda - tai plyšys tarp dviejų realybių", - taip Kastanedai sakydavo jo mokytojas donas Chuanas.

 

Prieblandos metas arba apybrėkšmis - laikas prieš patekant saulei - man primena paauglystę. Šis laikas išties labai trapus, tiesiog virpantis erdvėje ir pilnas nuostabiausių paslapčių. Tai laikotarpis, kupinas galimybių.

 

Aukštas idealizmas

Kuris paauglys vaizduotėje nemato savęs didingo - to mokslininko, kuris išras vaistus nuo nepagydomos ligos, to mokytojo, kuris išmokys vaikus pamilti literatūrą, tos dainininkės, sudainuosiančios taip, kad suvirpės net nejautriausio žmogaus širdis?

 

Gyvendami gana ciniškame ir veidmainiškame suaugusiųjų pasaulyje, paaugliai dar neapsakomai daug idealizuoja. Išoriškai suaugusių žmonių pasaulis demonstruoja gerumą, brandumą, tolerantiškumą, ramybę, nors viduje jis visiškai kitoks - dažnai pilnas cinizmo ir paniekos kitaip manantiesiems, kitaip tikintiesiems, kitaip gyvenantiesiems.

 

O paaugliai, savo išvaizda, elgesiu ir kalbomis demonstruojantys grubumą, ciniškumą ir maištingumą, iš tikrųjų dažnai yra trapūs, imlūs, pažeidžiami ir siekiantys aukštų idealų.

 

Šiuo atveju paauglių pozicija man atrodo gana natūrali, artima gamtai. Pažvelkime į medžio sėklą. Iš išorės sekla yra kieta, ir kietas apvalkalas saugo jos branduolį, nes branduolys yra trapus, tai sėklos esmė, jos potencija, ir jei sėkla neturėtų kietos apsaugos, greičiausiai žūtų.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Kuklumas žmogų, žinoma, puošia, tačiau perdėtas drovumas, nepasitikėjimas savimi ir net užsisklendimas dažnai trukdo. Droviems...

Maždaug penkerių metukų dar nesulaukusius mažylius auginantys tėveliai puikiai žino, kas yra vaiko susierzinimas ir isterijos priepuoliai......

Suprantama, kad anksčiau ar vėliau vaiko gyvenime prasideda etapas, kai atžala pradeda maištauti, reikalauti laisvės, teisių ir pan.,...

Jausmus pažinti dažnai būna sunku ir suaugusiems, ką jau kalbėti apie vaikus. Juk pirmuosius jausmus jie patiria nė nežinodami, kaip juos...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (160)
orestas