Vaikai > Vaiko psichologija > Paauglystės baubas (I dalis)
 

Paauglystės baubas (I dalis)


2011 03 21 | Autorius: Olegas Lapinas Dalia Lapinienė
 

Paauglystės baubas (I dalis)

Paauglystės baubas. Ar visi paaugliai - sekso maniakai? Kodėl paaugliai mėgsta viską, kas bjauru? Ar jie pamiršta viską, ko juos mokė tėvai?

 

Atsako p. Olegas Lapinas:

Man atrodo, kad kiekvienas žmogus gyvenime turi aplankyti ir Rojų, ir Pragarą. Jei jis ilgai užsibūna vienoje iš šių vietų, kita vieta pasikvies jį ilgam ir trenks jam su didele jėga.

 

Štai paauglystė. Metas, kada tu turi patirti ir Pragarą, ir Rojų. Metas, kada tu turi visus savo žygdarbius atlikti be tėvų pagalbos. Išbandyti save visokiais pavidalais, kol nesukūrei savo šeimos, nes, matyt, tik patyręs viską ir gali tapti tėvu, kuris vėliau leis savo vaikams viską patirti patiems, t.y. tik pabuvęs paaugliu, suprasi savo vaikus paauglius.

 

Pirma, apie pragarą.

Taigi, pradėkime nuo pragaro. Paaugliškas pragaras anaiptol nesusijęs, kaip priimta manyti, su "hormonų audromis". Šis terminas labai išpūstas ir nevisiškai atspindi tikrovę. Taip, paaugliui iš tiesų staigiai padaugėja lytinių hormonų.

 

Ir ne tik lytinių. Taip pat padaugėja ir augimo hormono, skydliaukės bet antinksčių hormonų. Lytiniai hormonai tarsi "ištirpsta" šiame kokteilyje, o jei tiksliau - atleika savo partiją sudėtingame orkestre. Taigi ne vien lytiškumas jaudina paaugglius. Kas gi dar?

 

Auga ir darosi neproporcingas kūnas. Tiesa, jei iš hormonų vis dėlto vyrauja lytiniai, tai kūnas auga silpniau. Reikalas tas, kad testosteronas pagreitina kojų ir rankų kaulėjimą, kaulai nespėjai išaugti. Dėl to didesni "sekso maniakai" yra tie paaugliai, kurie būna kresnoki, santykinai trumpesnėmis galūnėmis.

 

Tokiems platoniškas ir erotines svajones labai greitai atstoja ar apskritai pakeičia lytinis potraukis, jie anksti pradeda intymų gyvenimą ir gąsdina tėvus bei mokytojus. Jie, nors ir sudaro mažumą, platna tą mitą apie "paauglišką hiperseksualumą".

 

Neigiama kultūros įtaka

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Kuklumas žmogų, žinoma, puošia, tačiau perdėtas drovumas, nepasitikėjimas savimi ir net užsisklendimas dažnai trukdo. Droviems...

Maždaug penkerių metukų dar nesulaukusius mažylius auginantys tėveliai puikiai žino, kas yra vaiko susierzinimas ir isterijos priepuoliai......

Suprantama, kad anksčiau ar vėliau vaiko gyvenime prasideda etapas, kai atžala pradeda maištauti, reikalauti laisvės, teisių ir pan.,...

Jausmus pažinti dažnai būna sunku ir suaugusiems, ką jau kalbėti apie vaikus. Juk pirmuosius jausmus jie patiria nė nežinodami, kaip juos...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Andreja