Vaikai > Vystymasis > Įžengus į antruosius (I...
 

Įžengus į antruosius (I dalis)


2011 03 03 | Autorius: Akvilina Vaičiūnienė
 

Įžengus į antruosius (I dalis)

Sulaukęs pirmojo gimtadienio vaikas jau viskuo domėsis ir tikriausiai be perstojo tauškės. Kol mažyliui sueis 14 mėnesių, iš tos kalbos galbūt suprasite vieną kitą žodį, nes norimus pasakyti dalykus jis daugiausia perteiks intonacija, veido išraiška, kūno kalba ir gestais.

 

Šis, dviejų dalių straipsnių ciklas yra paremtas neseniai išleista knyga "Vaikas auga. Mėnuo po mėnesio", kurią parašė pediatrė Su Laurent kartu su šeimos gydytoju Peter Reader. Ją išleido "Alma Littera" leidykla.

 

Fiziniai įgūdžiai

Pirmieji vaiko žingsniai yra svarbus jo raidos etapas ir vertas paminėti įvykis. Iš pradžių jis svyruos, išsižergs, neryžtingai bandys statyti visą pėdą. Turės praeiti šiek tiek laiko, kol žengs tvirčiau, lygiau, remdamasis kulnu ir kojų pirštais. Mažylis bandys lipti, todėl turi būti įtaisyti laiptų varteliai, be to, netrukus išmoks užsikarti ant sofos.

 

Iš pradžių dar tikriausiai nemokės nuo jos nulipti, todėl kviesis pagalbos. Savo atžalėlei parodykite, kaip apsiversti ant pilvuko ir saugiai nuleisti kojas ant grindų. Tai geras metas mokyti vaiką nulipti laiptais, tačiau turite jį nuolat prižiūrėti, kol tikrai įgus tai daryti.

 

Vaikas, išmokęs vaikščioti savarankiškai, pamažu įgus pradėti eiti ir sustoti, o netrukus ir pritūps pamatęs kokią įdomybę ant grindų. Tiesa, ką nors neštis mažyliui dar gali būti šiek tiek sunku, tačiau kai tik ims labiau pasitikėti savimi, iš paskos už virvutės temps, pvz., riedantį žaislą.

 

Tik nesikrimskite, jeigu sūnus ar dukra vis dar sėdi ant grindų ir nevaikšto. Kaip ir kitais raidos etapais, taip ir šiuo, vaikučiai įgūdžius įgyja maždaug tokia pat tvarka, tik skirtingu laiku, todėl nieko baisaus, jeigu jūsiškis dar keletą mėnesių nevaikščios.

 

Į pediatrą kreipktiės, jeigu 14 mėnesių vaikas neina laikydamasis už daiktų ir nė nebando stotis. Galbūt yra kokia nors to priežastis, nors dažniausiai mažylis dar nebūna pasirengęs vaikščioti arba tiesiog jam tai neįdomu.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dauguma mano, kad vos gimę vaikučiai tik miega ir valgo, tačiau kiekviena mama patvirtins, tad net ir patys mažiausi domisi aplinka,...

Pirmieji savarankiški vaikučių žingsniai ypatingai džiugina tėvus, juk sunku surasti gražesnį ir labiau širdį glostantį...

Sakoma, kad vaikai - tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai. Paskaičius keletą įdomių faktų apie trapius mažylius tuo tikrai...

Pirmaisiais gyvenimo metais mažyliai keičiasi labai greitai ir išmoksta daugybės naujų dalykų - jie pradeda šypsotis, pakelia ir...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Orinta