Vaikai > Vaiko psichologija > Emociniai kraštutinumai
 

Emociniai kraštutinumai


2011 02 28 | Autorius: Akvilina Vaičiūnienė
 

Emociniai kraštutinumai

Valandėlę vaikas bus paklusnus, meilus, o kitą jis jau klyks per visą rajoną, kai bandysite pasodinti į vežimėlį. Gali būti sunku tai ištverti, tačiau nesinervinkite - nereikia iš savo mažylio per daug reikalauti. Turi praeiti šiek tiek laiko, kol jis išmoks valdyti savo jausmus.

 

Šis straipsnis yra paremtas neseniai išleista knyga "Vaikas auga. Mėnuo po mėnesio", kurią parašė pediatrė Su Laurent kartu su šeimos gydytoju Peter Reader. Ją išleido "Alma Littera" leidykla.

 

 

Emociniai kraštutinumai

Šis raidos etapas (16, 17, 18 mėnesiai) gali būti kupinas nusivylimų ir jūsų vaikui, ir jums. Jis tiksliai žino, ką meėgsta, ko nemėgsta ir ko nori, tačiau nemoka to aiškiai pasakyti, dar dažniau būna, kad siekia to, ko negalima.

 

Pvz., jis galbūt visą laiką žaistų mašinytėmis, tačiau kad ir kiek spiegtų, vis tiek neleiskite to daryti gatvėje. Tačiau vaikas šito nesupranta, todėl bandys tol, kol suvoks, kad jam niekuomet to nebus leista daryti.

 

Labai svarbu nustatyti vaikui leistinas ribas, antraip jis jausis nesaugus, jeigu aiškiai jų nežinos. Tačiau retkarčiai būkite lankstesni dėl nereikšmingų dalykų, tarkim, vaikas blogai jaučiasi ar yra pavargęs ir ilgiau negu paprastai nori pažiūrėti televizorių, tad nieko neatsitiks, jeigu tai leisite.

 

Galbūt močiutė iškepė nuostabų šokoladinį tortą, jo gabaliukas mažyliui nepadarys jokios žalos, nors paprastai jam neduodate tortų ir pyragaičių.

Šio amžiaus vaikas labiau pasitikės savimi, jeigu kai kada galės pats ką nors pasirinkti. Tik pasirinkimas turi būti nesunkus, sakykim, ką valgytų pusryčiam - sumuštinį ar košės, arba kokius marškinėlius norėtų apsivilkti - mėlynus ar raudonus.

 

Vaikas kaip asmenybė

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Kuklumas žmogų, žinoma, puošia, tačiau perdėtas drovumas, nepasitikėjimas savimi ir net užsisklendimas dažnai trukdo. Droviems...

Maždaug penkerių metukų dar nesulaukusius mažylius auginantys tėveliai puikiai žino, kas yra vaiko susierzinimas ir isterijos priepuoliai......

Suprantama, kad anksčiau ar vėliau vaiko gyvenime prasideda etapas, kai atžala pradeda maištauti, reikalauti laisvės, teisių ir pan.,...

Jausmus pažinti dažnai būna sunku ir suaugusiems, ką jau kalbėti apie vaikus. Juk pirmuosius jausmus jie patiria nė nežinodami, kaip juos...

Rašyti komentarą

 
workie
2013-05-27 22:47:52
Kaip dažnai jūs nusiviliate kai vaikai neatlieka jiems paskirtų darbų, tokių kaip: -Išnešti šiukšles -Susitvarkyti kambarį -Paruošti namų darbus -Nupjauti žolę -Grįžti namo __ val. iki __val. ir t.t. ? Turime sprendimą! Užsukite www . workie . lt arba www . facebook . com / workie . mokus !
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
Selina