Sveikata > Dietų katalogas > Sveikatai naudinga rytinė...
 

Sveikatai naudinga rytinė mankšta


2011 01 22 | Autorius: Gerda Zemenskaitė
 

Vieni žmonės daro mankštą rytais, o kiti ne. Kiekvienas iš jų turi savo nuomonę šiuo klausimu. Kartais užsiėmę žmonės neturi tam laiko ir taai dažniausias argumentas dėl ko jie rytais nesimankština. Tie, kurie rytais, vis dėlto, mankštą daro, tvirtina, kad tokiu būdu jie greičiau prabunda ir stiprina savo sveikatą. Įdomiausia tai, kad pastarieji taip pat yra dirbantys žmonės.

Rytinė mankšta: nauda

Rytinės mankštos nauda yra neginčijama net jeigu jai visiškai nelieka laiko. Senovės Kinijos išminčiai tvirtina, jog net ir dešimties minučių trukmės rytinis apšilimas suteikia tokios pačios naudos kaip ir pusvalandžio treniruotė dienos metu. Atlikdami rytinę mankštą mes tuo pačiu organizmui siunčiame ženklą, jog laikas nubusti ir tapti žvaliu. O tai padeda jam geriau reaguoti į įvairius psichinius bei fizinius dirgiklius dienos eigoje.

Rytinė mankšta: krūvis raumenims

Per didelio krūvio raumenims ryte nereikia. Tokias treniruotes geriau atlikti po pietų. Rytais, tiesiog, reikia suminkštinti raiščius ir sąnarius, duoti postūmį darniam vidaus organų darbui. Rytinė mankšta sumažina riziką traumų atsiradimui dienos eigoje. Juk esti rizika patempti raiščius ar raumenis ne tik sportuojant, bet ir įprastame kasdieniniame darbe. Buitinių traumų galima išvengti 90% atvejų, jei rytais atliekama mankšta.

Įsidėmėkite, kad mankštos atlikti per prievartą nereikia! Visų pirma privalote teigiamai nusiteikti ir atrasti motyvaciją dėl ko jūs tai darote.

Rytinė mankšta: nuo ko pradėti?

Jeigu jums sunku pradėti, iš pradžių pamasažuokite rankų riešus. Šiek tiek patrinkite delnus vieną į kitą, kol jie paraus. Kelioms sekundėms sugniaužkite kumščius. Po to patrinkite ir pamasažuokite rankų pirštus. Pasivaikščiokite basomis kojomis po kambarį iškart atsikėlus iš lovos. Vaikščiodami spyruokliuokite nuo kulno ant piršto. Vėliau atlikite dešimt pasilenkimų į priekį. Tai darydami pajusite, kaip teigiamai šis pratimas veikia stuburą. Palenkite liemenį atgal, dubens kaulų sritį į priekį, rankas laikykite ant juosmens. Šį pratimą pakartokite dešimt kartų. Puikiai tinka tai daryti laukiant, kol užvirs virdulys arba žiūrint pro langą. Pasilenkite į dešinę ir kairę po dešimt kartų.

Jau po savaitėlės pajusite, jog nubundate žvalesni, ne taip sunku išsiversti iš šilto patalo, taip pat pagerės ir stuburo būklė.


 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
Patricija