Sveikata > Dietų katalogas > Antsvoris. Kaip kovoti?
 

Antsvoris. Kaip kovoti?


2010 12 13 | Autorius: Gerda Zemenskaitė
 

Viršsvorį, tarsi kryžių, milijonai žmonių neša virš savęs, o tai yra neišsenkamos pajamos firmoms, kurios gamina priemones lieknėjimui.

Dietos, treniruotės, badavimas, kalorijų skaičiavimas bet kurį veda iš proto: netgi sveikiausią ir dvasiškai stiprų žmogų. Turėtumėte suprasti, jog norint sulieknėti, visų pirma, reikia išsiaiškinti pagrindines priežastis kodėl tunkama.

Ir visgi, kodėl tunkame?

Pagrindinės priežastys yra paviršiuje: nereguliari mityba, persivalgymas, per didelė meilė saldumynams, riebiam maistui, miltiniams produktams, nebendravimas su sportu, nejudrus gyvenimo būdas ir genai.

Tačiau, mielosios, yra ir daugiau priežasčių, dėl kurių daugelis iš mūsų turi papildomų lašinukų.

Tos priežastys yra psichologinės:

1) Bėgimas nuo problemų. Problemos darbe, nesėkmės asmeniniame gyvenime skatina mus atidaryti šaldytuvą, o ten – rūkyta dešra, koldūnai, majonezas, ikrai, šokoladas, tortukas, kepta vištytė ir viskas taip skanu... Suvalgysi lėkštutę ir, regis, dangus ne toks pilkas, ir gyvenimas ne toks žiaurus. Jei dar šie skanumynai „nepadovanotų“ mūsų kūnui papildomų kilogramų, būtu nuostabu, tiesa? Vildamiesi, mes pasąmonėje bandome pasislėpti nuo problemų: valgymas pakeičia mums laimę, kurios taip stinga realiame gyvenime. O toliau, karas su viršsvoriu, pralaimėjimas ir nesėkmės, nauji bandymai ir t.t.

Vietoj laimingo gyvenimo – kompleksų krūva: drovumas, nepasitikėjimas savimi, gėdijimasis ir įsitikinimas savo nepilnavertiškumu.

2) Šeimyninė. Kita priežastis kitokia. Sąlyginai ją galima pavadinti „viskas gerai“. Žmogui sekasi, jis daro sėkmingą karjerą ir atsipalaiduoja. Atrodo, kad siekti daugiau nėra ko: viskas, ko reikėjo – pasiekta. Galima leisti gyventi savo malonumui, o vienas iš malonumų...valgymas. Moterims tokia priežastimi tampa vedybos, pasinėrusi į maisto gaminimo procesus, labai sunku atsisakyti to, kas gaminama. Prisiragavusios į valias, po to papietavusios su žaviuoju sutuoktiniu, damos pačios nepastebi, kaip ima stambėti.

3) Permainų baimė. Tai dar viena priežastis stambėti. Po sulieknėjimo gyvenimas tikrai pasikeis: atsiras daugiau gerbėjų, kvietimai į kavinę ar diskotekas. Taip, atsiras ir pavyduolių, bet pasąmonėje žmogus gali būti nepasiruošęs permainoms, jį tenkina esamas gyvenimas, todėl jis neleidžia sau sulieknėti pats to neįtardamas.

Iš tiesų, viršsvorio priežasčių yra labai daug ir jos yra individualios, priklausančios nuo konkretaus žmogaus. Todėl prieš skelbiant karą viršsvoriui, būtinai įtraukite į jį ir drauges – keliese lieknėti daug smagiau!


 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
Margarita