Sveikata > Dietų katalogas > Šviežios žuvies nauda...
 

Šviežios žuvies nauda žmogaus organizmui bei imuninei sistemai


2010 11 05 | Autorius: GerosZinios.lt
 

Daugelyje šalių žuvis buvo ir yra svarbus maisto šaltinis. Pasirodo, jog valgant šviežią žuvį, ji ne tik mažina cukrinio diabeto riziką, bet ir yra viena iš geros nuotaikos sukėlėjų. Mokslininkai nustatė, kad tokie riebiųjų žuvų atstovai, kaip tunas, lašiša ar skumbrė, saugo nuo depresijos. Tad kokią naudą organizmui ir visai jo imuninei sistemai mums dar teikia žuvis?

Pirmiausia – sveika širdis. Kaip ir visi jūros produktai, riebi žuvis turi daug ypatingos rūšies – omega – 3 - riebalų rūgščių, kurios daro tikrus stebuklus: didina "gerojo", širdį saugančio cholesterolio kiekį kraujyje, ir mažina "blogojo" kiekį. Nustatyta, kad kasdien suvalgant bent po 30 gramų žuvies, galima perpus sumažinti riziką patirti miokardo infarktą.

Taip pat, žuvyje gausu B grupės vitaminų. Ypač svarbūs trys iš jų – B6 (daugiausia jo – lašišoje, krevetėse ir tune), B5 (daugiausia – kalmaruose ir kitose jūros gėrybėse) bei B12 (daugiausia – skumbrėje, sardinėse ir austrėse). Šie vitaminai suteikia daug jėgų, nes padeda ląstelėms angliavandenius paversti gyvybine energija.

Dar vienas iš žuvies privalumų yra išties naudingas silpnosios lyties atstovėms. Žuvyje yra odai būtinų vitaminų "kvartetas": A, B, C ir E. Pavyzdžiui, Japonijoje, kur nuo seno valgoma daug šviežios žuvies, moterys krūties vėžiu serga penkis kartus rečiau nei šalyse, kur žuvies valgoma mažai. Be to, žuvis yra viena iš gražios odos paslapčių.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
Rita
2016-09-14 13:24:36
Žuvų taukus geriu nuolat. Per ilga laiką atsirinkau man tinkamiausius tai PharmaNord Bio-Marine natural. Juos gerdama labai sustiprinau savo imuniteta, pagražėjo oda.
Rolandas
2012-10-30 12:10:14
Tad prieš žiemą būtinai valgykime daugiau žuvies. Svarbu, kad ji būtų tikrai sveika, tad kartais ir kiek daugiau sumokėti negaila. Aš pats karts nuo karto nusiperku Afrikinį šamą (ypač rūkytas prie stiklinės alaus). Jį pristato į man patogią vietą Klaipėdoje, žinau, kad tikrai šviežias. Imeskit i google.lt ir rasite daugiau info.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (164)
Dukrytė