Sveikata > Dietų katalogas > Tinkami deriniai: ką su...
 

Tinkami deriniai: ką su kuo valgyti


2010 10 19 | Autorius: Lietuvos Sveikata
 

Mitybos specialistai teigia, kad nuo to, kokius produktus vartosime gamindami vieną ar kitą patiekalą, priklauso ne tik jo skonis, bet ir nauda ar kenksmingumas.

Verta valgyti

Keptą mėsą - su brokoliaisKeptoje mėsoje yra kancerogenų, didinančių skrandžio vėžio riziką. O brokoliai šią riziką mažina. Be to, ši daržovė padeda tuos kancerogenus iš organizmo šalinti.

Keptą žuvį - su marinatuMarinatai keptą mėsą ar žuvį apsaugo nuo kancerogenų susidarymo. Todėl mėsą arba paukštieną acte, pomidorų padaže su prieskoniais verta marinuoti 30-60 min. iki gaminimo. O žuvį kepant galima apipilti sojų padažu arba pagamintu marinatu.

Kepenėles - su bulvėmis ir pomidoraisKiaulių arba jaučių kepenys yra vienas geriausių natūralios geležies šaltinių. Geležis reikalinga deguonies pristatymui į audinius ir anglies dvideginio pašalinimui. Deja, būtent šio mineralo organizmui dažniausiai trūksta, kadangi su maistu mes jos gauname mažai, o ir iš to kiekio organizmas sugeba pasisavinti tik 8 proc. Geležies pasisavinimą gerina vitaminas C. Jo, kaip žinia, gausu citrusiniuose vaisiuose, uogose, pomidoruose ir bulvėse.

Imbierą - su pienuVidutinio riebumo ir riebiame piene gausu kalcio, reikalingo mūsų kaulams ir dantims. Imbieras, savo ruožtu, turtingas magnio, gyvybiškai svarbaus mineralo, kuris pagerina ir kalcio absorbciją. 5-6 džiovinto imbiero gabalėlius išvirkite 2 stiklinėse pieno. Toks nuoviras ne tik skanus, bet ir itin naudingas: jį galite vartoti kaip profilaktinę priemonę nuo peršalimo ligų, taip pat suskaudus gerklei.

Papriką - su aliejumiVitaminas A, kurio yra geltonose ir oranžinėse daržovėse, geriau pasisavinamas su riebalais. Būtent todėl morkų sultis rekomenduojama gerti į jas įpylus šiek tiek grietinėlės. Taigi salotas, į kurias dedate geltonos paprikos, geriausia gardinti aliejumi.

Kiaušinienę - su svogūnais ir pomidoraisTai ne tik skanu, bet ir naudinga: svogūnai ir pomidorai gali aprūpinti organizmą selenu. Šis mineralas ypač reikalingas lytinei sveikatai palaikyti, ypač vyrams, mat kai kurie moksliniai tyrimai rodo, kad su kiekvienu spermos išsiliejimu organizmas praranda šio mineralo.

Efektyviausiai organizmas seleną pasisavina su vitaminu E, kai yra vartojami kartu. Kiaušiniai, žalumynai ir aliejus - vitamino E šaltiniai. Todėl kiaušinienę geriausia valgyti su pomidorų ir svogūnų salotomis.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (187)
Augustė