Sveikata > Dietų katalogas > Šokoladas: valgyti ar...
 

Šokoladas: valgyti ar nevalgyti?


2010 10 14 | Autorius: Happywoman.com.ua
 

Kai saulė šviečia, bet ne šildo, rankos nori nenori vis dažniau tiesiasi link nuodėmingos pagundos – šokolado. Juk, sako, šokoladą valgyti sveika. Vienas kitas gabalėlis – tikrai į sveikatą. O daugiau? Pateikiame jums faktus – o išvadas pasidarykite patys.

•    Viduramžiais gydytojai tikino pacientus, kad šokoladas gydo kepenų ligas, gerina virškinimą, lengvina širdies skausmus. Šokoladą valgydavo norėdami pasveikti nuo tuberkuliozės, anemijos, podagros, taip pat mažindami temperatūrą. Nenuostabu. Net ir šiandien gydytojai, pavyzdžiui, Amerikos dietologų asociacijos nariai, tvirtina, kad šokolade esantys mineralai ir antioksidantai padeda įveikti kai kurias ligas.

•    Gydantieji natūraliais metodais seniai savo praktikoje naudoja šokoladą. Net legendinis kardinolas Rišeljė būtent šokoladu gydytas nuo daugelio ligų. O ir šiandieniniai tyrėjai patvirtina, kad vartojant šokoladą sukuriamas komforto pojūtis, pakeliama nuotaika, galima atsikratyti streso.

•    Besirūpinantiems savo sveikata dalis kardiologų pataria ne gerti kavą, o valgyti šokoladą. Jis kur kas naudingesnis širdžiai nei raudonasis vynas, arbata ar obuoliai: mažina trombų susidarymo riziką, normalizuoja kraujospūdį. 40 gramų juodojo šokolado suteikia organizmui tiek pat naudos, kaip taurė raudonojo vyno.

•    Kaip parodė moksliniai tyrimai, atlikti Kalifornijos universiteto medikų, vartojant gerą šokoladą kraujyje fiksuojama leukotrieno – medžiagos, skatinančios trombų atsiradimą ir provokuojančios kraujagyslių užsikimšimą, - koncentracija.

•    Šokoladas padidina smegenyse feniltalamino, kuris stimuliuoja pojūčius, analogiškus įsimylėjimo būsenai. Šokoladas padeda moterims lengviau pakelti „kritinių dienų“ negalavimus, - tuo įsitikinusi Kalifornijoje gyvenanti gydytoja Debora Wasterhaus.

•    Šokoladas suteikia žvalumo, didina darbingumą. Juk jame esama fiziologiškai aktyvios medžiagos – teobromino. Beje, šis alkaloidas – gana stipraus poveikio priemonė. Pavyzdžiui, triušiui net ir vienas jo gramas – mirtina dozė. Todėl šokoladoholikams, ypač tiems, kurie renkasi kartųjį šokoladą, vertėtų prisiminti: gardėsiais geriau nepiktnaudžiauti. Šokoladu – taip pat.

•    Taip pat turėkite omenyje, kad kakavos pupelėse randama daug azoto junginių, kurie negatyviai veikia medžiagų apykaitą. Tai ypač aktualu nutukusiems, podagra ir cukriniu diabetu, kepenų ir inkstų ligomis bei hipertonija sergantiems žmonėms.

•    Kakavos pupelėse taninų yra daugiau nei ląstelienos ar vandens. Tai – nekokios naujienos žmonėms, kenčiantiems nuo chroniško vidurių užkietėjimo.


 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (175)
Austėja