Sveikata > Dietų katalogas > Įrodyta moksliškai: tai...
 

Įrodyta moksliškai: tai padeda lieknėti!


2010 08 19 | Autorius: Allure.com
 

Vieni produktai padeda lieknėti labiau nei kiti. Dauguma jų – įvairių dietų pagrindas. Ir vis dėlto tikriausiai įdomu, kodėl jie taip veiksmingai padeda atsikratyti riebalų? Ką gi, žvilgtelėkime į pačius populiariausius produktus, kuriuos rekomenduojama valgyti metantiems svorį.

Vištos krūtinėlė, pupelės, žuvis

Nauda: Moterys, kurios suvalgė 120 gramų baltymų kasdien ir reguliariai sportavo, numetė vidutiniškai 9,7 kg per 4 mėnesius – o tai beveik 3 kg daugiau nei moterys, kurios taip pat reguliariai sportavo, tačiau tiek pat kalorijų gaudavo ne su baltymais, o su angliavandeniais. Nustatyta, kad baltymus vartojusi grupė taip pat numetė daugiau riebalų nuo pilvo srities – taip skelbia leidinys „Journal of Nutrition“.

Kaip tai padeda numesti svorio?  Kūnui prireikia daugiau energijos įsisavinant baltymus nei angliavandenius ar riebalus, taigi baltymai priverčia sudeginti daugiau kalorijų. O kadangi baltymai virškinami ilgiau – jie ilgiau užsibūna skrandyje ir suteikia sotumo jausmą. Be to, valgant baltymus skrandis gauna signalą gaminti mažiau grelino – apetitą stimuliuojančio hormono.

Kiaušiniai

Nauda: Kiaušinis, pasirinktas pusryčiams – puikus startas svorio metimui. Savanoriai, kurie pusryčių kaloringumą mažino pasirinkdami kiaušinius, per 8 savaites numetė po 2,7 kg. Grupė, kuri pusryčiams rinkosi analogiško kalorijų kiekio bandelę, numetė tik po 1,5 kg. Standartiniai pusryčiai buvo 2 kiaušiniai ir riekelė skrebučio su sumažinto kaloringumo vaisiniu užtepu. Antrosios grupės pusryčiai – bandelė, 1 arbatinis šaukštelis varškės sūrio ir nepilna porcija jogurto be riebalų. Valgiusiųjų kiaušinius juosmens apimtis taip pat sumažėjo 83 procentais daugiau nei antrosios grupės.

Kaip tai padeda numesti svorio?  Kol kas mokslininkai dar tiksliai nenustatė, kodėl rytais valgant kiaušinius per likusias 24 valandas suvartojama mažiau kalorijų. Tačiau patvirtinta tiesa: jei pusryčiams suvalgysite kiaušinio – mažesnė tikimybė, kad dienos eigoje užkandžiausite.

Avokadai ir alyvuogių aliejus

Nauda: Kaip ir baltymai, riebalai padidina sotumo jausmą, malonų pilnumą, kuris siunčia signalą pagaliau paleisti iš rankų šakutę. Taigi gerųjų riebalų patiekalas, kaip antai alyvuogių aliejus ar avokadai, padės jums pasijusti sočiau.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (184)
Ignas