Sveikata > Dietų katalogas > Kaip teisingai valgyti vaisius
 

Kaip teisingai valgyti vaisius


2010 07 29 | Autorius: Gerda Zemenskaitė
 

Pasirodo, senovėje žmonės, kaip išaiškino mokslininkai, maitinosi išskirtinai vaisiais. Todėl mūsų organizmas pritaikytas vaisių vartojimui. Tačiau, ne visi žino, kaip juos teisingai vartoti, norint gauti maksimalią naudą.

Sutikite, mes esame įpratę valgyti vaisius desertui ir po valgio gerti vaisių sultis, net neįtardami, jog tokiu būdu mes kenkiame patys sau.

Vaisiai, suvartoti po pagrindinio maisto, „liečiasi“ su juo ir pradeda rūgti. Todėl patariama po valgio padaryti pertrauką ( 2 - 4 valandų), priklausomai nuo to, ką Jūs suvalgėte. Jei tai buvo šviežių daržovių salotos su žalumynais artroškintos daržovės, tai pertraukėlė turėtų būti apie dvi valandėles.

Jei valgėte paukštieną, kiaušinius, patariama keturių valandų pertrauka.

Geriausia vaisius valgyti pusryčiams iki pietų ir pertraukose tarp valgių. Bet kokio maisto valgymą būtų geriausia pradėti nuo vaisių. Kuomet Jūs valgote vaisius, esant tuščiam skrandžiui, prieš 30 minučių iki pagrindinio valgio, turite puikią galimybę sumažinti svorį, taip pat – maksimaliai įsisavinami visi vitaminai.

Stenkitės valgyti vaisius natūraliu pavidalu. Žinoma, daugelis mėgsta konservuotus ir  keptus vaisius, taip pat įvairias uogienes, tačiau žinokite, kad bet koks termiškas apdorojimas suardo didelę dalį vitaminų.

1 – 2 kartus per dieną, įprastą arbatos arba kavos puodelį, pakeiskite stikline šviežiai spaustų sulčių. Gerkite neskubėdami, mažais gurkšneliais.


 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (252)
Mažoji