Sveikata > Dietų katalogas > Ar tikrai Tavo draugas...
 

Ar tikrai Tavo draugas neserga anoreksija?


2010 07 22 | Autorius: Balsas.lt
 

Anoreksija yra sunki liga. Ji kankina įvairaus amžiaus žmones. Dažniausiai silpnesnius ir mažiau savimi pasitikinčius. Bet ji neaplenkia ir stipriųjų. Svarbiausia yra laiku suprasti, jog Tu sergi ir pradėti gydytis.

Svarbiausia stebėti to žmogaus valgymo įpročius. Jei Tavo draugas valgo itin mažas, nekaloringo maisto porcijas arba Tu iš viso niekada nematei, jog jis ką nors valgytų, tai rimtas ženklas, kad jis gali sirgti nervine anoreksija.

Taip pat žmogus, sergantis anoreksija, gali valgyti itin keistai. Jis smulkina maistą, kuris ir taip yra susmulkintas. Taip pat žmogus žaidžia su lėkštėje esančiu maistu, pvz., sukioja jį su šakute, kol galiausiai įsideda į burną.

Stebėk, ar Tavo draugas stengiasi pateisinti savo keistus, nenormalius įpročius. Važiuojate į vakarėlį, kuriame bus daug maisto, o Tavo draugas iš anksto praneša, jog nieko nevalgys, nes yra visiškai sotus. Įtartinai atrodo ir pasiteisinimas, kad šiuo metu laikosi dietos arba būtent šiuo metu nenori valgyti.

Dar keisčiau, jei draugas staiga pareiškia, jog jam nepatinka maistas, kuris yra patiektas vakarėlyje arba tradiciškai apgailestauja, jog yra alergiškas.

Stebėk, ar Tavo draugą nėra apnikusios mintys apie maistą. Nepaisant to fakto, jog anoreksikai valgo labai mažai, jie yra tarsi apsėsti nuolat kalba apie maistą. Jie nuolat skaito žurnalus ir žiūri TV laidas apie sveiką mitybą.

Įdėmiai tyrinėk, ar Tavo draugas nėra „išprotėjęs“ dėl dietų, ar nuolat skaito knygas ir straipsnius internete, kaip greitai numesti svorio. Anoreksikai visada galvoja, kaip numesti papildomus kilogramus. Jie tarsi nebemoka gyventi kitaip.

Stebėk savo draugo mankštos įpročius. Anoreksikams mankšta yra labai svarbus dalykas. Dažniausiai jie mankštinasi net keletą valandų per dieną. Jie mėgsta save kankinti ir sportuoti vos ne iki nukritimo.

Anoreksikai dažniausiai vilki gerokai didesnius drabužius, jog paslėptų savo numestus kilogramus. Jie gali vilkėti plačiausias kelnes ir švarkus net ir karščiausią vasaros dieną.

Būtinai atsižvelk į tai, ar Tavo draugas numetęs daug svorio, vis tiek kalba apie dietas. Jei žmogus numetė daug svorio, bet nuolat kalba apie savo figūrą, tai pirmas ženklas, jog jis iškreiptai suvokia savo atvaizdą veidrodyje.

Dažniausiai tokie žmonės jau turi psichologinių problemų. Beje reikėtų akcentuoti, jog anoreksija neretai suserga žmonės jau turintys psichinių sutrikimų.

Jei Tavo draugas buvo nuolat linksmas ir patenkintas gyvenimu, bet staiga tapo niūrus, liūdnas ir viskuo nepatenkintas, tai anoreksiją bylojantis ženklas. Svarbiausia nenusisukti nuo draugo. Būti su juo ir palaikyti jį sunkiu metu.

www.balsas.lt


 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (175)
Domas