Sveikata > Dietų katalogas > Kopūstas - virškinimo...
 

Kopūstas - virškinimo trakto sanitaras


2010 04 08 | Autorius: lsveikata.lt
 

Liaudies medicinoje kopūstas vadinamas virškinimo trakto sanitaru, jo rekomenduojama valgyti, jei kamuoja vidurių užkietėjimas, disbakteriozė. Kopūstuose esanti ląsteliena teigimai veikia žarnyno mikroflorą, padeda iš organizmo šalinti šlakus ir cholesterolį. Todėl šios daržovės rekomenduojama valgyti norint išvengti širdies ir kraujagyslių ligų.

Jeigu jus kamuoja skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa, galite vartoti kopūstų sulčių. Jau po 5-10 vartojimo dienų aprimsta skausmai, o visas gydymo kursas turi trukti 1-1,5 mėnesio.

Skaudančią gerklę taip pat galima skalauti šviežiai spaustomis kopūstų sultimis: litrui sulčių paruošti reikės 2 kg kopūstų. Nuplaukite kopūsto gūžę, leiskite vandeniui nutekėti. Nerūdijančio plieno peiliu kopūstą smulkiai supjaustykite ir išspauskite sultis specialia mašinėle arba sumalkite mėsmale, po to jas perkoškite. Šaldytuve šias sultis reikėtų laikyti stikliniame arba emaliuotame inde ne ilgiau nei dvi paras, nes vitaminai U ir C greitai suyra.

Išoriškai kopūsto lapai nuo seno naudoti nudegimams, egzemai, pūliuojančioms žaizdoms gydyti.Na, o apie raugintų kopūstų sriubos rūgštelę kitą rytą po švenčių, jau ir kalbėti nėra ką. Liaudies išmintis sako: “Suvalgyk kopūsto prieš išgertuves - neapgirsi, suvalgyk po išgertuvių - išvaikysi pagirias”.

Patartina kopūstų per dieną suvalgyti apie 300 gramų. Jie puikiai dera su visais maisto produktais. Ypač sveika valgyti įvairias kopūstų salotas, nes jose geriau išsilaiko pektininės medžiagos ir ląsteliena.

Organizmas ypač lengvai virškina kalafiorų ląstelieną.

Svarbu: šviežių kopūstų turėtų vengti žmonės, kurių skrandžio rūgštingumas yra padidėjęs, bei tie, kurie serga pankreatitu.


 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (172)
Ievutė