Sveikata > Dietų katalogas > Lietuvoje populiarėja...
 

Lietuvoje populiarėja Pilates mankšta


2009 12 01 | Autorius: LKKA inf.
 

Lietuvoje vis daugiau dėmesio sulaukia ne tik joga, kuria pasaulyje užsiima milijonai žmonių, bet ir Pilates mankšta. Ji tapo atradimu ne vienam, turinčiam sveikatos problemų.

Sėdėjimas prie kompiuterio, automobilio vairo paveikia stuburą, raumenys išbalansuojami, stuburą pradeda skaudėti. Lietuvos kūno kultūros akademijos sporto fiziologijos doktorantė, Kūno Kultūros ir gimnastikos katedros lektorė Kristina Zaičenkovienė sako, kad Lietuvoje kelerius metus žinoma mankšta, pasaulyje populiari  ne vieną dešimtmetį.

Pilates gerina laikyseną, pusiausvyrą, lankstumą. Mankštos metu daug dėmesio skiriama taisyklingam pratimo atlikimui.  Judesiai lėti ir plastiški, todėl nėra galimybės pasitempti  raumenis ar raiščius”- sako Akademijos lektorė, kuri jau daugiau kaip penkerius metus domisi šiais pratimais. Pasak K.Zaičenkovienės, Pilates unikali tuo, kad stiprinami stuburą stabilizuojantys, treniruojami silpnieji ir ištempiami trumpieji raumenys. Tai pašnekovė ir pajautė pati pratimus atlikdama kiekvieną dieną.

„Ši mankšta gerokai skiriasi nuo fitneso ar aerobikos, kuriuose dažniausiai treniruojami tik paviršiniai raumenys. Pilates mankštoje nėra jokių šuoliukų, staigių judesių, kūnas nepatiria per didelės apkrovos ir įtampos, todėl gali mankštintis net tie žmonės, kurių silpni raumenys ar dėl sąnarių, bei nugaros skausmų negali atlikti jokios kitos fizinės veiklos,“ - sako Akademijos lektorė.

Ypatingai daug naudos duoda pratimai su  kamuoliais. Pusiausvyros išlaikymas ant kamuolio dar labiau stiprina vidinius giliuosius pilvo raumenis, mažina įtampą juosmeninėje nugaros dalyje, gerina laikyseną, pusiausvyrą,  stiprina ir ištempia nugaros raumenis.

„Po dešimties užsiėmimų jūs pajusite skirtumą, po dvidešimties- pamatysite, o po trisdešimties- turėsite visai naują kūną”,- teigė šios mankštos autorius J.H.Pilates. Šią unikalią sistemą jis sukūrė prieš šimtą metų, o jos gydymo metodai nepaseno iki šiol. Dažnai šiuos sakinius cituoja ir Kristina Zaičenkovienė, tvirtinanti, kad jau po kelių užsiėmimų kūnas gerokai pasikeičia – sustiprėja raumenys, mažėja nugaros bei  kaklo skausmai.

Kai kuriose užsienio šalyse Pilates mankšta jau yra įtraukta į kūno kultūros programas mokyklose, kadangi formuoti taisyklingą laikyseną būtina nuo ankstyvos vaikystės. Ypač ši mankšta  reikalinga  aktyviai sportuojantiems: krepšininkams, futbolininkams ar boksininkams. Dažnai jų raumenys išvystyti labai netolygiai.

LKKA lektorė pasakoja, kad Pilates užsiėmimai vyksta Akademijos studentams. Išmokti taisyklingai atlikti pratimus, kontroliuojant savo kūną yra labai svarbu, kadangi daugelis iš jų taps treneriais ar kūno kultūros mokytojais.   

Paskaitų metu studentai išmoksta ne tik taisyklingai atlikti pratimus, bet ir  kontroliuoti savo kūną kitos sportinės veiklos metu. Ateityje planuojama parengti ir atskirą Pilates metodo programą, kuri būtų dėstoma Lietuvos kūno kultūros akademijoje.

K.Zaičenkovienė tikisi, kad ši mankšta Lietuvoje dar labiau išpopuliarės ir vis dažniau bus įtraukiama į  vidurinių  ir aukštųjų mokyklų programas kaip sveikatinimo sistema.


 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (145)
arminas