Sveikata > Dietų katalogas > Mankšta po gimdymo:...
 

Mankšta po gimdymo: susigrąžinkite dailią figūrą!


2009 10 28 | Autorius: Eli.lt
 

Daugelis moterų po gimdymo praranda viltį turėti gerą figūrą. Tačiau specialistų išvados ir kai kurių moterų praktika rodo, kad tereikia tik panorėti, ir svajonė gali tapti realybe.

Žinoma, nėštumas ir gimdymas labai paveikia moters kūną. Paprastai per nėštumą kūno svoris padidėja 12-15 kilogramų. Maždaug 5 kilogramai iš karto prarandami gimdant. Paskui per šešias savaites reikia stengtis laipsniškai sumažinti likusį svorio perteklių. Ištampytas pilvas savaime negrįžta į buvusią formą. Norint, kad jis vėl taptų plokščias, reikia treniruoti pilvo raumenis ir mankštintis aerobiniais pratimais.

Kūnas taikosi prie augančio kūdikio ir ruošiasi gimdymui. Dėl to suglemba raumenys, suminkštėja raiščiai. Praėjus 3-6 savaitėms po gimdymo, raiščiai palaipsniui vėl atgauna buvusį savo ilgį ir elastingumą, tačiau raumenims tai padaryti būna sunkiau, nes jiems reikalinga mankšta.

Kaip atgauti buvusias formas?

Mankštintis pradedama praėjus 6 savaitėms po gimdymo, prieš tai būtinai pasitikrinus sveikatą. Jei buvo atliekamas Cezario pjūvis, reikėtų po gimdymo palaukti apie 10 savaičių.

Rekomenduojame jums keletą labai veiksmingų pratimų:

Įtraukite pilvą ir vėl atleiskite raumenis. Kartokite iki 20 kartų per dieną. Kai šis pratimas pasidarys per lengvas, išbandykite pečių kėlimą iš gulimosios padėties. Atsigulkite nugara ant grindų, kelius sulenkite, padus prispauskite prie grindų. Rankas laikydama už galvos, iškvėpimo momentu lėtai pakelkite galvą ir pečius nuo grindų (smakras turi būti nukreiptas į lubas). Tris kartus per dieną atlikite po 10 tokių pratimų.Atsigulkite ant pilvo (iškvėpkite). Kelkite dešinę koją į viršų (įkvėpkite). Grįžkite į pradinę padėtį. Pratimą kartokite kita koja. Po 4 kartus. O dabar į viršų kelkite abi kojas (įkvėpkite). Kojas nuleiskite ant grindų (iškvėpkite). Pratimą darykite 5 kartus.Namie kilnokite kojas gulėdama ir rieskitės į kamuoliuką, pamažu tokių pratimų kiekvieną treniruotę darykite vis daugiau, serijų skaičius gali būti nuo 3-5 kiekvienam pratimui.Atsigulkite ant nugaros. Per kelius kojas truputį sulenkite. Pėdomis remkitės į grindis (įkvėpkite). Remdamosi pečių linija ir pėdomis į grindis kelkite dubenį į viršų. Dubens raumenys įtempti (iškvėpkite). Pratimą atlikti 8 kartus.Atsigulkite ant nugaros, kojos sulenktos, pečiai atpalaiduoti, rankos guli prie šonų, delnais nukreiptos į grindis. Dubenį kelkite aukštyn, stenkitės įtempti visus dubenio raumenis, ir po kelių sekundžių grįžkite į pradinę padėtį.Mažiausiai 4 kartus per savaitę po 20-30 minučių skirkite aerobinei mankštai. Galite sparčiu žingsniu pastumdyti vežimėlį, palaipioti laiptais arba atlikti mankštą namie, kol vaikas miega.

Viskas priklauso tik nuo jūsų pačių. Susigrąžinkite savo buvusias kūno formas ir pasijusite daug labiau pasitikinti savimi. Pradėkite mankštintis jau dabar!


 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Augustė