Sveikata > Dietų katalogas > Šis tas apie kalorijas
 

Šis tas apie kalorijas


2009 10 19 | Autorius: www.tavokunas.lt
 

Mums atrodo, kad apie kalorijas žinome viską, jos kaltos, kad nebeįsispraudžiame į mažą juodą suknelę, madingą maudymosi kostiumėlį, mėgstamus džinsus. Jei nori atsikratyti per žiemą sukauptų kilogramų, teks skrupulingai skaičiuoti kalorijas.

//

//

Sviestas be riebalų ir uogienė be cukraus egzistuoja tik mūsų vaizduotėje, tačiau daugelį kitų mėgstamų valgių galima pakeisti mažiau kaloringais. Tik reikia išmokti skaityti etiketes.

Organizmo variklis

Kalorija - nepaprastai mažas vienetas, todėl maisto energetinė vertė dažniausiai nurodoma kilokalorijomis (kcal): viena kilokalorija lygi 1 tūkst. kalorijų. Kalorijos tiekia energiją, kurios reikia mūsų gyvybei palaikyti. Tam tikrą jų kiekį turi visi produktai, kuriuos mes valgome. Maiste esantys kalorijų šaltiniai yra riebalai, angliavandeniai ir baltymai. Kalorijų dar yra alkoholyje.

Kiek kalorijų mums reikia per dieną? Tai priklauso nuo to, kiek vidutiniškai energijos išeikvojate. Ir, žinoma nuo to, ar norite numesti svorio, ar tik išlaikyti esamą. Ramybės būsenoje suaugusiai moteriai reikia maždaug 1,3 tūkst. kilokalorijų, o vyrui - apie 1,6 tūkst. Judant didėja ir kalorijų poreikis. Jei visą dieną sėdite prie rašomojo stalo darbe, o vakare - priešais televizorių, visur važinėjate automobiliu, tiek kalorijų jums užteks, kad nepriaugtumėte nereikalingų kilogramų.

Vidutinis rekomenduojamas kalorijų kiekis, kurio reikia vidutiniškai fiziškai aktyviam žmogui - 2 tūkst. moterims ir 2,5 tūkst. vyrams. Internete galima rasti skaičiuoklę, kuri tiksliai apskaičiuos dienos kalorijų normą pagal ūgį, svorį, amžių, lytį ir fizinio aktyvumo lygį.

Ieškokite jos adresu www.kmi.lt, www.kalorijos.lt/skaiciuokle/ Tai galima padaryti ir patiems, naudojantis formule: savo kūno svorį reikia padauginti iš 22, jei medžiagų apykaita lėta, iš 24, jei ji vidutinė, ir iš 26, jei ji greita. Vyrams, kurių raumeninė masė didelė, savo svorį reikėtų dauginti iš 26.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)
Emilis