Sveikata > Dietų katalogas > Mankšta vandenyje -...
 

Mankšta vandenyje - veikminga ir malonu!


2009 08 18 | Autorius: Eli.lt
 

Vasara – maudynių metas! Besimaudydama jūs galite ne tik maloniai praleisti laiką, sustiprinti sveikata, bet ir numesti nereikalingus kilogramus. Anot sporto specialistų, mankšta vandenyje yra viena veiksmingiausių – per valandą galite sudeginti iki 520 kcal. Kadangi vandens slėgis 50 kartų didesnis nei oro, kiekvienam judesiui atlikti išeikvojama daugiau energijos.

Atliekant pratimus vandenyje ar energingai plaukiojant, mankštinami viso kūno raumenys, gerėja laikysena bei greitėja medžiagų apykaita. Sportuojant vandenyje, masažuojami ir jungiamieji audiniai, nyksta celiulitas, stipriau tirpsta lašinukai nuo problemiškiausių kūno vietų. Plaukiojimas slopina įtampą, šalina nuovargį, gerina nuotaiką ir teikia energijos.

Mankšta vandenyje tiesiog idealiai tinka žmonėms, kurie turi didelį antsvorį. Kadangi vandenyje nejuntame kūno svorio (sveriame 80 proc. mažiau), lengviau judėti, neapsunkinamas stuburas, mažesnė traumų tikimybė. Be to, ne taip greitai pavargstama, neprakaituojama.

Mankštą vandenyje darykite ne mažiau kaip du ar tris kartus per savaitę po 30-60 minučių. Kai kurie sporto klubai siūlo instruktoriaus vedamas vandens aerobikos treniruotes. Jūs tai pat galite prisijungti prie grupės arba pradėti savarankiškai sportuoti baseine ar kitame tinkamame vandens telkinyje.

Jums rekomenduojame atlikti šiuos pratimus:

Keletą minučių apšilkite - pašokinėkite, pažingsniuokite dugnu arba vietoje. Į vandenį įbriskite maždaug iki krūtinės lygio.Ištiesusi rankas, mojuokite viena koja į priekį ir atgal apie 15 kartų. Pratimą pakartokite ir kita koja. Paskui tiek pat kartų kiekviena koja mosuokite į šalis. Nugara turi būti tiesi.Sulenkite kojas ir nesiekdama dugno smarkiai mosikuokite tarsi mintumėte dviratį. Rankomis irkitės tarsi plaukdama „šuniuku“. Pratimą kartokite 10-15 kartų.Vienu metu šoktelėdama aukštyn, abi kojas stenkitės kuo daugiau išskėsti į šalis, o leisdamasi – suglausti. Pratimą kartokite 10 kartų.Atsistokite tiesiai, priešais save laikykite sulenktas rankas (rankų pirštai plačiai). Tūpkite ir rankas stumkite (tarsi irtumėtės) į šonus. Grįžkite atgal į pradinę padėtį. Pratimą atlikite 12-15 kartų.

Vandenyje galite eksperimentuoti, susikurti savo pratimus, nes traumų tikimybė nėra didelė. Svarbu, kad tokia mankšta jums teiktų malonumą ir geras emocijas. Jeigu jums tai atrodo nuobodu, galite pasirinkti intensyvų plaukiojimą, kuris taip pat puikiai degina nereikalingas kalorijas.

Gero jums pasipliuškenimo!


 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (180)
Martyna