Sveikata > Dietų katalogas > Nori numesti svorio?...
 

Nori numesti svorio? Daugiau miegok!


2009 05 13 | Autorius: Balsas.lt; Jupiterimages nuotr.
 

Jei norite patobulinti savo kūno formas, visai nebūtinai laikytis griežtų dietų. Viskas, ko reikia, - daugiau laiko skirti miegui.

Britanijos mokslininkas Neilas Stanley, tyrinėjantis miego ypatumus, teigia, kad miego trūkumas skatina "alkio hormono" gamybos sutrikimus. Dėl šios priežasties padidėja mūsų apetitas, prarandame gebėjimą pajusti sotumo jausmą, užsimanome suvalgyti "kažką saldaus". Anot mokslininko, tai, kad pavargę žmonės vartoja daugiau cukraus, turi psichologinį pagrindą.  Dėl šios priežasties staigiai padidėja, o vėliau nukrinta cukraus lygis organizme, tai savo ruožtu sąlygoja blogesnę miego kokybę, o antsvorio problemos ir vėl nepavyksta išspręsti.

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad 80 proc. žmonių norėtų numesti svorio, tačiau 74 proc. iš jų neteikia didelės reikšmės nakties miegui. Atvirkščiai, du trečdaliai respondentų teigia, kad jie verčiau daugiau laiko skiria sportui, nei miegui.

Kad miego trūkumas sąlygoja nutukimą, mokslininkai nustatė dar prieš penkerius metus. Tuomet Čikagos endokrinologė Eve Van Cauter įrodė, kad miego trūkumas sutrikdo dviejų apetitą reguliuojančių hormonų išsiskyrimą.

Tyrimo metu jaunų sveikų vyrų buvo paprašyta naktį miegoti tik keturias valandas. Jau po dviejų naktų hormonų pusiausvyra jų organizme buvo sutrikusi.

Ghrelino, kuris skatina apetitą, riebalų gamybą ir svorio augimą, išsiskyrimas padidėjo 28 proc., dėl to vyrai jautė didesnį alkį, nei įprastai. Tuo tarpu leptino, reguliuojančio maisto suvalgymą ir sukeliančio sotumo jausmą, lygis nukrito 28 proc., dėl to vyrams buvo sudėtingiau įvertinti, kad jie pavalgė pakankamai.

Vėliau buvo atlikti kiti tyrimai, rodantys miego trūkumo ir svorio didėjimo sąryšį.

Nustatyta, kad miego trūkumo sukeltas apetito padidėjimas skatina žmones per dieną suvartoti 1000 kalorijų daugiau.

Kitas tyrimas parodė, kad pakankamai - 7-8 valandas per parą miegantys žmonės rečiau turi antsvorį.


 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (186)
Nojukas