Sveikata > Dietų katalogas > Patarimai lieknėjančioms:...
 

Patarimai lieknėjančioms: pavasarinė dieta


2009 03 03 | Autorius: Eli.lt; Jupiterimages nuotr.
 

Su pavasariu, mielosios! Akį ir širdį vis labiau pradeda džiuginti vis dažnesni saulutės spindulėliai. Juk tai nuostabu! Greit nusimesime tuos storus žieminius drabužius ir galėsime džiaugtis žaliuojančiu pavasariu, papildyti savo garderobą sijonėliais, suknelėmis. Tačiau ne viena mūsų iš po žiemos ir Užgavėnių linksmybių tikriausiai priaugo papildomų kilogramų, kuriuos dabar dar pats laikas būtų numesti. O tai padaryti nėra jau taip sudėtinga.

Daugelis dietologų tvirtina, kad protingai maitinantis vitaminingu maistu sublogstama greičiau nei laikantis dietos. Siūlome išbandyti naujovišką valgiaraštį, padėsiantį ilgam ir be vargo susigrąžinti prarastas formas.

Valgiaraštį sudaro:

Daržovės: Dienos norma – 3-5 porcijos. Viena porcija: ¾ stiklinės daržovių sulčių; pusė stiklinės šviežių daržovių; 1 stiklinė šviežių lapinių daržovių; pusė stiklinės virtų daržovių; 1 vidutinio dydžio bulvė.

Vaisiai: Dienos norma – 2-4 porcijos. Viena porcija: ¾ stiklinės vaisių sulčių; pusė stiklinės žalių, konservuotų ar virtų vaisių; 1 obuolys; 1 persikas; pusė greipfruto; 1 mažas bananas ir tt.

Pienas ir jo produktai: Per dieną patariama suvartoti jų 2-3 porcijas. Viena porcija: stiklinė pieno, jogurto ar kefyro; 100 g varškės; 80 g varškės sūrio; pusė stiklinės ledų ir tt.

Grūdų ir duonos produktai: Per dieną rekomenduojama suvartoti 6-9 porcijas. Vieną porciją sudaro: 1 riekelė duonos; 30 g dribsnių; pusė stiklinės virtų kruopų ar makaronų; pusė stiklinės pupelių.

Riebalai ir saldumynai: Jų reikėtų vengti. Iš riebalų geriausia vartoti augalinį aliejų. Per dieną pakanka šaukštelio aliejaus.

Vienos dienos valgiaraščio pavyzdys:

Pusryčiai (430 kcal): kietai virtas kiaušinis. Rupių grūdų bandelė, plonai aptepta margarinu, pusė stiklinės neriebaus pieno, obuolys.

Priešpiečiai (70 kcal): didelis bananas.

Pietūs (430 kcal): 200 g troškintos arba virtos vištos krūtinėlės su 150 g ryžių. 150 g šviežių daržovių, paskanintų alyvuogių aliejumi bei prieskoniais.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)