Sveikata > Dietų katalogas > Ajurvedinio maitinimosi...
 

Ajurvedinio maitinimosi principai


2009 01 19 | Šaltinis: Edieta.lt
 

Ajurvedos mokslas moko, kad medicina ir mityba yra dvi neatskiriamos sąvokos. Tik teisingai ir subalansuotai maitinantis galima išlaikyti gyvybingumą, greičiau atsigauti po ligos, palaikyti gerą fizinę ir dvasinę formą ir pasiekti ilgaamžiškumą. Ajurvedos gydytojai yra įsitikinę, kad vegetarinis maistas - grūdai, vaisiai ir daržovės, riešutai, sėklos, ankštinės daržovės, vaistiniai augalai, žolės, pieno produktai - yra labai svarbūs gyvybingos energijos nešėjai. Teisingos ir subalansuotos mitybos paslaptis yra teisinga produktų ir prieskonių kombinacija, bei suderinamumas su kiekvieno žmogaus prigimtimi – prakruti.

Kiekvienas žmogus yra visų trijų prigimties - prakruti tipų mišinys: VATA, PITA, KAPHA. Dažniausiai vienas iš tipų yra dominuojantis, o kiti papildo mūsų prigimtį. Žinodamas savo prigimtį – prakrutį, žmogus turi pasirinkti tinkamą dietą, gyvenimo būdą, sportavimo ir atsipalaidavimo programas ir palaikyti sveikatą natūraliais būdais. Žemiau pateiktoje lentelėje galite pamatyti, kas atsitinka skirtingų prigimties tipų žmonėms, pasirinkus netinkamus skonius ir mitybą.

IŠBALANSUOJANTYS SKONIAI IR DIETA 

IŠBALANSUOTAS ŽMOGUS

* VATTAŠaltas, sausas, aštrus, kartus, sutraukiantis maistas; rūkymas, alkoholis; sausa dieta; nereguliari mityba. 

Žmogus tampa neramus, jautrus, neranda ramybės, susirūpinęs ir pasimetęs; gali būti per daug sulysęs; sausa oda; matomos smulkios raukšlelės; ankstyvo senėjimo požymiai; susilpnėjusi riebalinių liaukų veikla. 

* PITTARūgštus, aštrus, karštas, sūrus maistas; rūkymas; alkoholis bei rūgštus vynas; per lengvas ir sausas maistas; per daug mėsos ir rūkytų gaminių. 

Žmogus tampa piktas, nekantrus, pasimetęs ir agresyvus; per daug reikalaujantis iš kitų; oda gali tapti jautri, sudirgusi, išryškėja kapiliarai, raudonos dėmės; atsiranda problemų su skrandžiu; padidėja rūgštingumas; galvos skausmai.

* KAPHAPernelyg saldus, rūgštus, sūrus, sunkus, šaltas, riebus maistas; per daug miltinių ir pieno produktų; šalti gėrimai ir maistas; per daug saldumynų. 

Žmogus gali tapti letargiškas ir apatiškas aplinkai; gali miegoti ištisas dienas; virškinimas tampa labai lėtas; dažnai didėja svoris; tampa labai šykštus, užsidaręs; išsivysto sinusitas, kvėpavimo takų ligos, alergijos, diabetas.

      Skirtinga kiekvieno žmogaus prigimtis – prakruti  nulemia mitybos, gyvenimo stiliaus, profesijos pasirinkimą, laisvalaikio pomėgius, išpranašauja ligas. Pagal Ajurvedą yra labai svarbu žinoti prigimties tipą ir pasirinkti tinkamą dietą, bei vengti prigimties tipą išbalansuojančių faktorių, skonių, maisto produktų. Žinodami savo prigimtį - prakrutį mes galime ne tik išvengti ligų, naudoti ligų prevencijos metodus, bet ir siekti visuotinės harmonijos savo gyvenime, kasdienybėje, darbe ir šeimoje. PAGRINDINIS AJURVEDOS MITYBOS PRINCIPAS – kiekvienas žmogus per dieną turi sunaudoti:* 1 šaukštą ghee (lydyto sviesto), * 1 šaukštelį medaus * 1 stiklinę pieno ar lassi (skiesto jogurto su prieskoniais).Taip pat Ajurveda akcentuoja pasirinkto maisto energetiką. PAGAL AJURVEDĄ ENERGETIŠKAI MAISTAS SKIRSTOMASĮ Į:* SATVINĮ, * RADŽASTINĮ* TAMASTINĮ. SATVINIS MAISTAS – lengvas, daržovės, šviežias pienas, ghee, šiltas ir šviežias maistas, vaisiai, šviežios sultys. Raminantis, lengvas maistas atneš ramybę ir nebūsite susierzinę.RADŽASTINIS MAISTAS – saldumynai, maistas, kuris traukia ir vilioja, stimuliuojantis, sūrus, aštrus, rauginti produktai, šokoladas, coca cola ir kiti panašūs gazuoti gėrimai. Nuo tokio maisto būsite neramūs, aktyvūs ar per daug aktyvūs, nerimstantys, agresyvūs.TAMASINIS MAISTAS – mėsa, kiauliena, senas maistas, fermentinis sūris, šalti produktai, klampūs, glitūs produktai, bananai, sunkus maistas. Galite būti liūdni, sunkūs svoriu ir mintimis, vidinis liūdnumas gali virsti depresija, letargija, nebudrumu, augs svoris. Gerų tamasinių produktų galima valgyti mažai, su saiku, tada jie suteiks stabilumo, gerai miegosite, pritrauks prie žemės, nuramins. MAISTO PRODUKTŲ DERINIMASAjurveda teigia, kad svarbu ne tik tinkamai pasirinkti maisto kokybę, produktus, įvertinti prigimties tipą ir produktų energetiką, bet taip pat svarbu derinti maisto produktus. Ajurvedos mokslas turi kelias labai griežtas taisykles maisto produktų derinimui ir išskiria kelias nesuderinamų maisto produktų grupes. Senieji Ajurvedos raštai teigia, kad šie nesuderinami maisto produktai gali sukelti organizmo toksifikaciją, negalavimus, ar net chroniškas ligas.

Pagrindinės maisto produktų derinimo taisyklės:

MAISTO PRODUKTAS NESUDERINAMAS SUPienas                               Žuvis, melionai, arbūzai, jogurtas, rūgštūs vaisiai, duona ar duonos gaminiai, kurie pagaminti iš mieliųJogurtas Rūgštūs vaisiai, melionai, karšti gėrimai, žuvis, angliavandeniai, sūris, bananaiMelionai ir arbūzai Valgyti TIK vienus ir su niekuo nemaišyti Kiaušiniai Pienas, jogurtas, sūris, melionai, bulvės, vaisiaiAngliavandeniai (makaronai, ryžiai, bulvės) Bananai, pienas, kiaušiniai, datulės, mėsa, žuvis, sūrisCitrinosJogurtas, pienas, agurkai, pomidoraiBulvės, baklažanai, pomidorai Jogurtas, pienas, melionai, agurkai


 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (197)
Miglė